Badania na płodność - sprawdź normy

Staracie się o dziecko? Wykonaliście w związku z tym różne badania i testy laboratoryjne? Poniżej znajdziesz normy wyników badań płodności kobiety i mężczyzny. Porównaj je z waszymi wynikami.

Opis narzędzia

U coraz większej liczby par w Polsce diagnozuje się niepłodność lub bezpłodność. By sprawdzić, dlaczego kolejne miesiące starań o dziecko nie dają efektu, wykonuje się szereg badań laboratoryjnych. W wypadku kobiety, która stara się o ciążę, są to głównie badania hormonalne. U mężczyzn wykonuje się m.in. badanie nasienia i badanie poziomu testosteronu. Dzięki takim analizom można wykryć przyczynę braku ciąży i dzięki odpowiednio dobranemu leczeniu sprawić, że para doczeka się dziecka. W naszym narzędziu znajdują się normy wyników badań przygotowane we współpracy z laboratorium kliniki leczenia niepłodności InviMed.

Sprawdź normy wyników badań

lek. med. Robert Gizler
Konsultacja: lek. med. Robert Gizler

specjalista ginekolog położnik z kliniki leczenia niepłodności InviMed we Wrocławiu.

Redakcja poleca: Polki zwlekają z macierzyństwem – film
Marzenia o powiększeniu rodziny kobiety realizują coraz później, ponieważ wcześniej szukają poczucia bezpieczeństwa. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, liczba pań, które urodziły pierwsze dziecko, mając 35–39 lat, wzrosła w ciągu ostatnich lat o 70%.

Popularne tematy