badanie, mikroskop
fot. Gyncentrum

Badają nasienie – za darmo!

Jeśli pragniesz być ojcem, ale podejrzewasz u siebie niepłodność, zgłoś się do katowickiej kliniki "Gyncentrum", w której możesz bezpłatnie zbadać nasienie. Badanie wykonasz w ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnej "Zdrowy tata!", która potrwa trzy miesiące (od czerwca do sierpnia 2014 r.)
Tatiana Audycka-Szatrawska
badanie, mikroskop
fot. Gyncentrum

Niepłodność mężczyzn to dla wielu z nich wstydliwy problem, z którym często nie mogą sobie poradzić. A to przecież choroba, jak każda inna, która wymaga odpowiedniego leczenia i wsparcia specjalistów z różnych dziedzin  – mówi  dr n. med. Dariusz Mercik, ginekolog z Kliniki Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej "Gyncentrum" w Katowicach.

ZOBACZ TEŻ: jak przekonać mężczyznę do badania nasienia

Nie tylko podejrzenie niepłodności

Lekarze uspokajają pary, które marzą o dziecku, że dopiero po roku starań można zacząć leczenie. Jednym z badań, na wykonanie którego para dostanie skierowanie, jest właśnie badanie nasienia. Według dr. Mercika powinien wykonać je każdy mężczyzna, przynajmniej raz w życiu.  A więc przebadać powinni się nie tylko mężczyźni, którzy od dłuższego czasu starają się o dziecko, ale także ci, którzy planują ojcostwo i chcą być pewni, że są zdrowi. Kto jeszcze? Na badanie nasienia powinni się zdecydować także mężczyźni:
  • po zabiegu chirurgicznym w obrębie układu rozrodczego
  • terapii steroidami płciowymi lub uczestniczą w programie dawstwa nasienie
  • którzy należą do tzw. grup ryzyka: palą papierosy, mają siedzący tryb życia i noszą ciasną bieliznę.
Redakcja poleca: Jak endometrioza wpływa na płodność kobiety? – film
Dowiedz się, od czego zależy to, czy kobieta z endometriozą będzie mogła zajść w ciążę. Jakie techniki leczenia i zapłodnienia stosuje się u kobiet z wcześnie zdiagnozowaną endometriozą?

Badanie nasienia – bezpłatnie

Z bezpłatnego podstawowego badania nasienia można skorzystać w katowickiej klinice "Gyncentrum", która zaprasza mężczyzna w ramach trzymiesięcznej kampanii profilaktyczno-edukacyjna "Zdrowy tata!". Pierwsze badania odbędą się od 1 do 8 czerwca. Kolejne w lipcu i sierpniu – tydzień w każdym miesiącu.
Jeśli planujesz zrobić badanie nasienia, zarejestruj się już teraz pod numerem telefonu: 32 359 09 32 lub 32 359 09 33. Więcej informacji na www.zdrowytata.pl

– To okazja, by dowiedzieć się m.in. jakie ma się szanse na naturalne poczęcie dziecka, czy plemniki są ruchliwe, jaką mają kondycję i jak jest ich dużo. Badanie nasienia to prosty, bezbolesny i skuteczny test, który wykonuje się w naszym laboratorium – mówi dr Mercik. Mężczyźni mogą liczyć również na wsparcie specjalistów z zakresu endokrynologii i leczenia niepłodności.

Niepłodność męska

Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), tzw. czynnik męski w niepłodności małżeńskiej stanowi około 45 proc. przypadków. W tej chwili problem ten dotyka co piątą parę na świecie, szacuje się, że za kilka lat co trzecią.
 
ZOBACZ TEŻ: przyczyny męskiej niepłodności

 
 
 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy