GRY
 
 

"Bajka o Mozarcie" na żywo

21.04.2012r.,godz. 11:00 w Centrum Kultury Katowice odbędzie się Rodzinne Matinée z "Bajką o Mozarcie" w roli głównej.

Centrum Kultury Katowice
Na spotkaniu Hubert Zapiór przeczyta "Bajkę o Mozarcie", która przybliży przyszłym melomanom (i nie tylko) postać jednego z największych kompozytorów w dziejach muzyki. Mini-recital z utworami fortepianowymi Mozarta da Dominika Grzybacz.

Nie zabraknie też konkursów z nagrodami. Muzyczne zagadki będzie zadawać autorka książki - Joanna Wiśnios.

Wstęp wolny
Informacje i zapisy: Biuro Organizacji Widowni tel.: 32 609 03 31/32, e-mail: bow@ck.art.pl

"Bajka o Mozarcie" adresowana jest do starszych przedszkolaków oraz do czytelników rozpoczynających szkolną edukację. W żartobliwy sposób opowiada o perypetiach artysty, począwszy od jego dzieciństwa aż do czasów, kiedy jako kompozytor i wirtuoz osiągnął największe sukcesy. Zadaniem Słowniczka wyrazów nie zawsze zrozumiałych, umieszczonego na końcu książeczki, jest wprowadzenie młodego czytelnika w realia epoki, w której dorastał Mozart. Dołączona do książki płyta CD z nagraniem oprawionej muzycznie Bajki sprawi, że jej treść stanie się dla dzieci jeszcze bardziej interesująca. "Bajka o instrumentach muzycznych" to wcześniejsza książka Joanny Wiśnios wydana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Publikacja ta (z płytą CD) przeznaczona jest dla starszych przedszkolaków oraz dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Jest także adresowana do rodziców i nauczycieli, może bowiem okazać się cenną pomocą dydaktyczną w pracy z dziećmi. Dzięki zabawnym rymowanym opisom poszczególnych instrumentów, zagadkom, rebusom, licznym ilustracjom, jak również nagranym na płytę przykładom muzycznym i piosenkom, dziecko wzbogaci swoją wiedzę z zakresu muzyki w przyjemny dla siebie sposób - bawiąc się i zaspokajając jednocześnie ciekawość.
 
Centrum Kultury Katowice
pl. Sejmu Śląskiego 2, sala 211
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj