GRY
 
 

BAJKA O SZEWCZYKU

17.11.2011 G. 10.00 i 17.00 Olsztyński Teatr Lalek w ramach XV OLSZTYŃSKIEGO TYGODNIA TEATRÓW LALKOWYCH ANIMA 2011 zaprasza dzieci od lat 3 na spektakl.

wydarzenia, Olsztyński Teatr Lalek
17.11.2011 G. 10.00 i 17.00

Teatr Animacji Falkoshow (Kraków)
Krzysztof Falkowski

BAJKA O SZEWCZYKU
Król Krak, jego piękna córka, groźny smok mieszkający w pieczarze pod zamkiem oraz dzielny Szewczyk – to bohaterowie jednej z najbardziej znanych krakowskich legend. Bajka o Szewczyku to nie tylko nowa interpretacja znanego podania, lecz przede wszystkim zabawa i próba odpowiedzi na często stawiane przez dzieci pytania: jak Szewczykowi udało się pokonać smoka i po co w mieście stawiano kopce?
Spektakl wykorzystuje ciekawą formę teatralną – teatr stolikowy. Przedstawienie rozgrywa się na kolorowej skrzyni, która poprzez obracanie, przestawianie i otwieranie tworzy różne miejsca akcji. Bohaterami są postaci wykonane przez ludowego rzeźbiarza. Animuje nimi solista, aktor-lalkarz, wcielający się w każdą 
z postaci z osobna. Spektakl opatrzony jest piękną, stylizowaną muzyką. Instrumentem wiodącym  są skrzypce. Spektakl zaprezentowano m.in. na festiwalu Solistów Lalkarzy  w Łodzi w 2007 r. 
oraz festiwalu Kultur Świata w Irlandii w 2008 r.

Czas trwania: 00:45,
Spektakl familijny od lat 3.

Więcej »
Repertuar na listopad »
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj