GRY
 
 

Bajki na zakończenie wakacji

27.08.2011r. o godzinie 17.00 w Sali konferencyjnej Muzeum Zabawek i Zabawy odbędzie się pokaz filmów animowanych.

wydarzenia
fot. Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach
Główną atrakcją wieczoru będzie premiera filmu „Kilka animowanych historii”, jest to projekt zrealizowany przez dzieci w ramach letnich warsztatów animacji, prowadzonych przez Sylwię Nowak i Magdalenę Bryll.

Film jest oryginalny i nietypowy, gdyż zostały wykorzystane tu zarówno elementy techniki lalkowej jak i elementy techniki pikselacji. Wątki wynikłe w trakcie realizacji z pewnością zaskoczą niejednego widza, bo jak się okazuje wyobraźnia dzieci jest nieograniczona. Treści historyjek są różnorodne, czasem bajkowe a czasem zaczerpnięte z obserwacji otoczenia i jakby trochę znajome. Niewątpliwym walorem filmu jest strona wizualna, a to za sprawą tego, że mali animatorzy sami, z wielka starannością i dbałością o szczegóły wykonali wszystkie dekoracje i lalki, które potem animowali. Przy tworzeniu tego dzieła, choć dziedzina ta jest trudna i czasochłonna, dzieci znakomicie się bawiły, przenosząc całą swoją radość i optymizm na ekran.

Warto się tym razem zatem wybrać do Muzeum Zabawek i Zabawy, żeby zobaczyć coś innego i przekonać się, że mali twórcy na polu animacji poradzili sobie doskonale! – mówi Jacek Gonciarz, pracownik muzeum.

Oprócz premierowego pokazu, zaprezentowane zostaną także dwa inne filmy, które zrealizowane zostały w Muzeum Zabawek i Zabawy. Będą to ,,Świętokrzyska Baba Jaga", która powstała pod okiem Twórców ze Studia Miniatur Filmowych w Warszawie, a także ,,Powrót do Miasta Zabawek" powstały przy opiece instruktorów Muzeum.

Po pokazach autorzy premierowego filmu otrzymają pamiątkowe płyty.

Wstęp bezpłatny. Zapraszamy.

Muzeum Zabawy i Zabawek
pl. Wolności 2
25-367 Kielce

więcej »
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj