GRY
 
 

Bajki z Łotwy dla „najnajmłodszych” widzów Festiwalu ALE KINO!

8-9.12.2012r., Ale Kino! „najnajmłodszego” widza to wyjątkowe seanse, przygotowane z myślą o bardzo małych dzieciach (3-5 lat) i ich rodzicach.

centrum sztuki dziecka
Starannie dobrane filmy maluchy oglądają w przyjaznych warunkach: siedząc na poduchach, blisko rodziców, w zaledwie przyciemnionym pomieszczeniu, z pluszakami lub zabawkami.
 
W tym roku organizatorzy Festiwalu Ale Kino! zaproszą „najnajmłodszych” widzów (3-5 lat) do obejrzenia trzech krótkometrażowych filmów animowanych z Łotwy:
Jak kąpią się szmatki reż. Edmunds Jansons,
Tygrys  reż. Janis Cimermanis
Żołędziowy ludek reż. Dace Riduze.

Seanse odbędą się w Słodowni Starego Browaru w sobotę, 8 grudnia o godzinie 10.00, 11.30, 13.00, 15.00 i 16.30 oraz w niedzielę, 9 grudnia o godzinie 10.00, 11.30, 13.00 i 15.00.

Ze względu na kameralny charakter wydarzenia prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc mailowo:szkola@alekino.com lub telefonicznie: Anna Białek, tel. 604 190 088. Zarezerwowane bilety (w cenie 5 zł), będzie można zakupić bezpośrednio przed wydarzeniem.
 
Tegoroczne filmy dla maluchów to trzy fascynujące historie. Co zrobić, gdy nagle z ciemnego pokoju zaczynają dobiegać niepokojące odgłosy kąpania? Kolorowe szmatki o imionach: Mitenka, Jasie, Chustek i Skarpeta postanawiają poznać Pluskającą Wodę. To będzie ich pierwsza kąpiel. Z kolei w filmie „Tygrys” dzieci zobaczą porzuconą, wielką skrzynię. Z tajemniczego pudła dobiegają dziwne odgłosy. Czy to zguba cyrkowej karawany? Co kryje skrzynia? Ostatni z filmów to zabawna historia żołędziowego ludka i jego przyjaciół z lasu.

30. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza ALE KINO!
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Doładuj
Przeładuj