GRY
 
 

Bajkowa niedziela w Dworku Białoprądnickim

W niedzielę 18 września w Dworku Białoprądnickim odbędą się aż dwa przedstawienia dla najmłodszych!

Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"
fot. Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"
Pierwsze, o godz. 12. w Sali Teatralnej Zajazdu Kościuszkowskiego, kiedy to Teatr Lalki i Aktora PARAWAN przedstawi kabaret dla dzieci napisany przez krakowskiego poetę Henryka Cyganika – „Poproście Rzepa, by się nie czepiał”. Spektakl niesie wiele przezabawnych sytuacji, dużo muzyki i tańca, ale także mądre i pouczające rady dedykowane najmłodszym. (bilet: 10zł)

Jestem sobie Rzep Kudłaty, 
Tysiąc różnych bajek znam 
Wiem gdzie żyją leśne skrzaty 
Dobrych wróżek przyjaźń mam 
Czarownice chociaż srogie 
Uciekają gdy im Rzep 
Śmiechem przetnie czarów drogę, 
Bo śmiech zniszczy strachy wnet!… 

Napisany w 1973 roku przez nieżyjącego już, niestety krakowskiego poetę i dziennikarza Henryka Cyganika kabaret dla dzieci pt. „POPROŚCIE RZEPA, BY SIĘ NIE CZEPIAŁ” swoją premierę miał w Teatrze „Groteska” w 1974 roku. Cztery lata później w nowej inscenizacji autorstwa Jana Prochyry wystawiony został w łódzkim Teatrze Lalki i Aktora „Pinokio”, w którym nie schodził ze sceny przez cztery sezony i został zagrany prawie pięćset razy. 

Głównym bohaterem kabaretu jest Kudłaty Rzep, dziwna i zabawna postać, który nie tylko rządzi w wesołej budzie, ale stara się, różnymi sposobami wytykać błędy swoim scenicznym kompanom, wśród których prym wiodą m.in. Maestro Tubon, Wróżek Średnio-Dobry, leniwe i nie skore do pracy i nauki Bałakały: Mały i Duży, a także Pies bez Ogona. Przedstawienie dla widzów w każdym wieku.

Natomiast o godz. 15. w Sali Teatralnej Dworku Białoprądnickiego
zobaczymy „Bajki ze starej walizki”. Teatr Malutki pokaże zupełnie nowe oblicze utworów Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Spektakl przygotowany został z wykorzystaniem wielu sympatycznych kukiełek, które aktorki wyczarowują z tajemniczej starej walizki. (bilet: 10zł)

Polecamy również popołudniowy teatrzyk w naszym Klubie Kultury „Chełm” o godz. 17.00. Wstęp: 7zł.

więcej »
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj