GRY
 
 

Bajkowe parki rozrywki

Niezapomniany Dzień Dziecka na karuzeli w paryskim Disneylandzie lub na 27-metrowej zjeżdżalni wodnej w Tropical Island pod Berlinem? To już nie musi pozostawać w sferze marzeń!

zabawa
fot. Panthermedia
W zestawieniu zaprezentowano legendarny Disneyland w Paryżu, cieszący się równie wielką popularnością Park Asteriksa (Francja), największy park wodny w Europie Aquaboulevard (Francja), dwa kultowe Legolandy – duński i niemiecki, tropikalną enklawę tuż pod Berlinem, czyli Tropical Island i wreszcie będący na topie Europa-Park (Niemcy). W raporcie znalazły się też informacje dotyczące cen biletów wejściowych do poszczególnych parków oraz najkorzystniejsze propozycje dojazdów. Za punkt wyjściowy wyjazdów lotniczych i samochodowych przyjęto Warszawę.

Francja
Disneyland Paris

Disneyland w Paryżu to najchętniej wybierany kierunek turystyczny w Europie. Dwa parki rozrywki, Disneyland Park i Walt Disney Studios Park, gwarantują podróż do krainy marzeń i baśni z dzieciństwa. Zachwycają nie tylko dzieci, ale i dorosłych. W Parku Disneyland znajdują się kraina fantazji z charakterystycznym zamkiem Śpiącej Królewny, westernowe Pogranicze, w którym można poczuć się jak na Dzikim Zachodzie, z domem strachów i upiorów oraz kolejką z kopalni złota, świat technologii i przyszłości, skąd fani Gwiezdnych Wojen wyjdą na pewno uszczęśliwieni, a także raj dla poszukiwaczy skarbów, awanturników i odkrywców. W Disneylandzie każdy znajdzie coś dla siebie – miłośnicy mocnych wrażeń wybiorą zapewne przejażdżkę kolejką górską lub podróż rakietą kosmiczną, entuzjastów Alicji w Krainie czarów zachwyci labirynt z Kotem z Cheshire, a mali chłopcy nie będą chcieli opuścić krainy piratów. Z kolei w Walt Disney Studios Park, stworzonym na wzór studia filmowego, zwiedzający dostają niepowtarzalną możliwość ujrzenia procesu produkcji filmów od kulis, dowiedzenia się jak powstają kreskówki albo wspaniałe efekty specjalne oglądane zwykle na ekranach kinowych.

Bilet wejściowy: 1 dzień odwiedzin w obu parkach to koszt 69 euro w przypadku osoby dorosłej i 62 euro za dziecko w wieku 3-11 lat. Maluszki do lat 3 nie płacą za wstęp.
Jak dojechać? Najszybciej samolotem. Cena biletu lotniczego dla jednej osoby dorosłej z Warszawy do Paryża to 455zł w dwie strony (FRU.PL – wylot i powrót w pierwszym tygodniu czerwca). W Paryżu warto skorzystać z karty Paris Visite – 6 Zone. Dzięki niej można podróżować po Paryżu i okolicach wszystkimi środkami komunikacji miejskiej. Siatka połączeń jest świetnie rozwiązana, a metro i pociągi bardzo szybkie. 5-dniowa karta o największym zasięgu (6 zone) to koszt 51,20 euro w przypadku dorosłych i 26,50 euro – dla dzieci. Dwudniowa karta dla dorosłego kosztuje 29,90 euro, a dla dziecka 14,95 euro.

Park Asterixa
Park Asterixa pod Paryżem w całości poświęcony jest popularnym bohaterom komiksu Uderzo i Gościnnego, Asterixowi i Obeliksowi. Cudownie zwariowani Galowie, walki z legionistami Juliusza Cezara, Imperium Rzymskie, polowania na dziki, a także spływy na tratwach, drewniana kolejka górska rozwijająca prędkość do 80 km na godzinę, metalowy roller coaster, karuzele, spacery po Lesie Druidów, labirynt i cała masa spektakli i pokazów czekają na wszystkich odwiedzających. Płynąc tratwą warto zapamiętać, by nie zajmować miejsca w pierwszym rzędzie, gdyż podróż kończy się sporym prysznicem.

Bilet wejściowy:
Osoba dorosła i dzieci powyżej 12 roku życia: 40 euro, dzieci w wieku 3-11 lat: 30 euro, maluchy poniżej 3 roku życia nie płacą za wejście.
Jak dojechać? Cena biletu lotniczego z Warszawy do Paryża dla jednej osoby dorosłej to koszt 455zł w dwie strony (FRU.PL – dane z pierwszego tygodnia czerwca) i to połączenie jest najkorzystniejsze. Z samego Paryża zaś, do Parku Asterixa można dostać się autobusami podstawianymi na lotniska Orly i Charles de Gaulle, lub wypożyczonym samochodem. Wynajem klimatyzowanego Forda Focusa na 3 dni to koszt około 522zł, przestronnego Forda Mondeo – Diesel – od 765zł za trzy dni. Rezerwacji można dokonać na FRU.PL.
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (1 ocena)

6.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj