zabawa
fot. Panthermedia

Bajkowe parki rozrywki

Niezapomniany Dzień Dziecka na karuzeli w paryskim Disneylandzie lub na 27-metrowej zjeżdżalni wodnej w Tropical Island pod Berlinem? To już nie musi pozostawać w sferze marzeń!
zabawa
fot. Panthermedia
W zestawieniu zaprezentowano legendarny Disneyland w Paryżu, cieszący się równie wielką popularnością Park Asteriksa (Francja), największy park wodny w Europie Aquaboulevard (Francja), dwa kultowe Legolandy – duński i niemiecki, tropikalną enklawę tuż pod Berlinem, czyli Tropical Island i wreszcie będący na topie Europa-Park (Niemcy). W raporcie znalazły się też informacje dotyczące cen biletów wejściowych do poszczególnych parków oraz najkorzystniejsze propozycje dojazdów. Za punkt wyjściowy wyjazdów lotniczych i samochodowych przyjęto Warszawę.

Francja
Disneyland Paris

Disneyland w Paryżu to najchętniej wybierany kierunek turystyczny w Europie. Dwa parki rozrywki, Disneyland Park i Walt Disney Studios Park, gwarantują podróż do krainy marzeń i baśni z dzieciństwa. Zachwycają nie tylko dzieci, ale i dorosłych. W Parku Disneyland znajdują się kraina fantazji z charakterystycznym zamkiem Śpiącej Królewny, westernowe Pogranicze, w którym można poczuć się jak na Dzikim Zachodzie, z domem strachów i upiorów oraz kolejką z kopalni złota, świat technologii i przyszłości, skąd fani Gwiezdnych Wojen wyjdą na pewno uszczęśliwieni, a także raj dla poszukiwaczy skarbów, awanturników i odkrywców. W Disneylandzie każdy znajdzie coś dla siebie – miłośnicy mocnych wrażeń wybiorą zapewne przejażdżkę kolejką górską lub podróż rakietą kosmiczną, entuzjastów Alicji w Krainie czarów zachwyci labirynt z Kotem z Cheshire, a mali chłopcy nie będą chcieli opuścić krainy piratów. Z kolei w Walt Disney Studios Park, stworzonym na wzór studia filmowego, zwiedzający dostają niepowtarzalną możliwość ujrzenia procesu produkcji filmów od kulis, dowiedzenia się jak powstają kreskówki albo wspaniałe efekty specjalne oglądane zwykle na ekranach kinowych.

Bilet wejściowy: 1 dzień odwiedzin w obu parkach to koszt 69 euro w przypadku osoby dorosłej i 62 euro za dziecko w wieku 3-11 lat. Maluszki do lat 3 nie płacą za wstęp.
Jak dojechać? Najszybciej samolotem. Cena biletu lotniczego dla jednej osoby dorosłej z Warszawy do Paryża to 455zł w dwie strony (FRU.PL – wylot i powrót w pierwszym tygodniu czerwca). W Paryżu warto skorzystać z karty Paris Visite – 6 Zone. Dzięki niej można podróżować po Paryżu i okolicach wszystkimi środkami komunikacji miejskiej. Siatka połączeń jest świetnie rozwiązana, a metro i pociągi bardzo szybkie. 5-dniowa karta o największym zasięgu (6 zone) to koszt 51,20 euro w przypadku dorosłych i 26,50 euro – dla dzieci. Dwudniowa karta dla dorosłego kosztuje 29,90 euro, a dla dziecka 14,95 euro.

Park Asterixa
Park Asterixa pod Paryżem w całości poświęcony jest popularnym bohaterom komiksu Uderzo i Gościnnego, Asterixowi i Obeliksowi. Cudownie zwariowani Galowie, walki z legionistami Juliusza Cezara, Imperium Rzymskie, polowania na dziki, a także spływy na tratwach, drewniana kolejka górska rozwijająca prędkość do 80 km na godzinę, metalowy roller coaster, karuzele, spacery po Lesie Druidów, labirynt i cała masa spektakli i pokazów czekają na wszystkich odwiedzających. Płynąc tratwą warto zapamiętać, by nie zajmować miejsca w pierwszym rzędzie, gdyż podróż kończy się sporym prysznicem.

Bilet wejściowy:
Osoba dorosła i dzieci powyżej 12 roku życia: 40 euro, dzieci w wieku 3-11 lat: 30 euro, maluchy poniżej 3 roku życia nie płacą za wejście.
Jak dojechać? Cena biletu lotniczego z Warszawy do Paryża dla jednej osoby dorosłej to koszt 455zł w dwie strony (FRU.PL – dane z pierwszego tygodnia czerwca) i to połączenie jest najkorzystniejsze. Z samego Paryża zaś, do Parku Asterixa można dostać się autobusami podstawianymi na lotniska Orly i Charles de Gaulle, lub wypożyczonym samochodem. Wynajem klimatyzowanego Forda Focusa na 3 dni to koszt około 522zł, przestronnego Forda Mondeo – Diesel – od 765zł za trzy dni. Rezerwacji można dokonać na FRU.PL.

Aquaboulevard
Aquaboulevard to największy park wodny Europy, o powierzchni 7000 metrów kwadratowych. Znajduje się on na przedmieściach Paryża. Wygląda jak tropikalna wyspa, a temperatura powietrza i wody wynosi zawsze 29 stopni Celsjusza. Szereg basenów, zjeżdżalni, sztuczne fale, kaskady, plaże, a nawet rzeka zadowolą najbardziej wybrednych miłośników wodnych atrakcji. Liczne leżaki kuszą, by się na nich zrelaksować. Ponadto w Aquaboulevard znajduje się najnowocześniejsze centrum fitness w Europie, są korty tenisowe i sauna, którymi zachwyceni będą wszyscy dorośli. Dzieci z kolei uwielbiają pokonywać generowane co pół godziny fale, skakać przez gejzery lub zjeżdżać na zjeżdżalni, do której wchodzi się pod ogonem ryby, a wypływa z jej paszczy. Nie wszystkie atrakcje mieszczą się pod dachem, jest też przestrzeń przeznaczona do wodnych szaleństw na zewnątrz.

Bilet wejściowy:
Dorośli i dzieci od 12 roku życia płacą za wejście 25 euro, pociechy od 3 do 11 roku życia – 12 euro, a najmłodsi, którzy nie ukończyli 3 lat, wchodzą za darmo.
Jak dojechać? Cena biletu lotniczego z Warszawy do Paryża dla jednej osoby dorosłej to  455zł w dwie strony (FRU.PL - na pierwsze dni czerwca). Do parku wodnego swobodnie dojeżdża się komunikacją miejską. Ceny karty Paris Visite kształtują się następująco: 2-dniowa karta o największym zasięgu terytorialnym kosztuje 29,90 euro (dorośli) lub 14,95 euro (dzieci). 5-dniowa karta o tym samym zasięgu kosztuje 51,20 euro (dorośli) lub 26,50 euro (dzieci). Można jednak wybrać inny zasięg (1-3 zone, 1-6 zone) i czas aktywności karty (karty są 1,2,3 i 5-dniowe).

Dania
Legoland w Billund

Marki Lego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Klockami Lego kochają bawić się zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, towarzyszą im w tym też wyjątkowo chętnie rodzice. Dlatego propozycja wyjazdu z okazji Dnia Dziecka do Legolandu spotka się na pewno z entuzjazmem ze strony najmłodszych. W Billund z ponad 20 milionów klocków zbudowano najpopularniejsze budowle świata (Statua Wolności, Biały Dom), lotnisko z samolotami, kanały ze statkami, i to wszystko w sporym pomniejszeniu, dzięki czemu można poczuć się niczym Guliwer w Krainie Liliputów. W Legolandzie czekają na wszystkich liczne atrakcje: Dziki Zachód, kraina Indian, kowboje, poszukiwacze przygód, piraci z okazałym statkiem, którego pokład można zdobyć, wycieczka łodzią do jaskini piratów, czy przejażdżka kolejką w kształcie smoka w tajemniczym zamku rycerskim – ale tu trzeba nie lada odwagi, gdyż podróżuje się mrocznymi podziemiami z prędkością dochodzącą do 40 km/h. Kuszą i wabią liczne kolejki i karuzele, jednak nie można też przeoczyć świetnego kina 4D.

Bilet wejściowy:
Dzieci od 3 do 12 roku życia oraz osoby, które ukończyły 65 rok życia płacą za wejście 249 DKK (131zł), natomiast odwiedzający między 13 a 64 rokiem życia płacą za bilet 279 DKK (147zł).
Jak dojechać? Bilet samolotowy z Warszawy do Billund dla jednej osoby dorosłej w dwie strony to koszt rzędu 1127zł (FRU.PL – dane na pierwsze dni czerwca). Można też wybrać się tam własnym samochodem, z Warszawy odległość ta wynosi około 1100km.

Niemcy
Legoland

Niemiecki Legoland znajduje się w Gunzburg, na trasie między Monachium a Stuttgartem. Jest potężny, jego powierzchnia równa się dwudziestu sześciu boiskom piłkarskim. Przyjezdnych witają świetnie wykonane, miniaturowe, najpopularniejsze, europejskie miasta, ułożone z 50 milionów kolorowych klocków Lego. Zarówno dorośli, jak i dzieci, zachwyceni będą licznymi atrakcjami wodnymi, zjeżdżalniami, kolejkami górskimi, placami zabaw, robotami Lego, piratami, księżniczkami i poszukiwaczami przygód. Właśnie w Niemczech powstał pierwszy na świecie podwodny świat Lego Atlantis, z zatopionym miastem, groźnym rekinem i ławicami kolorowych rybek. Legoland, to nauka i zabawa w jednym.

Bilet wejściowy: Dzieci od 6 do 11 roku życia płacą 33 euro, dzieci od 12 r.ż. i dorośli płacą 37 euro i osoby, które ukończyły 60 lat płacą 33 euro.
Jak dojechać? Samolotem z Warszawy do Monachium (koszt biletu dla jednej osoby dorosłej na pierwsze dni czerwca to 724zł w dwie strony – FRU.PL), następnie warto wypożyczyć samochód. Rezerwacji można dokonywać na platformie FRU.PL. Przykładowe ceny wynajmu samochodu na dwa dni: Volkswagen Golf: 553zł, Citroen C1: 600zł, Opel Astra Estate: 766zł. Z Monachium rusza się autostradą w kierunku Stuttgartu. Można też dojechać własnym samochodem, z Polski. Odległość z Warszawy to około 1100km.

Tropical Island
Tropical Island leży 60 km na południe od Berlina. Jest to największy, zadaszony las tropikalny świata. 50 tysięcy drzew i krzewów, 600 gatunków roślin, w większości pochodzących z regionu Ameryki Południowej, Azji i Pacyfiku, bogaty przegląd ryb, pawi, bażantów sprzyjają wypoczynkowi. Dzieci będą zachwycone zwłaszcza mięsożernymi roślinami. Tropical Island to kraina rozrywki. Tory kartingowe, obiekt wspinaczkowy, rowery wodne, trampolina, egzotyczna ścieżka przez dżunglę, zjeżdżalnia wodna o wysokości aż 27 metrów, tropikalny lot balonem, fitness club, minigolf, mnóstwo miejsc do pływania i leżaki na piaszczystej plaży mówią same za siebie. Coś dla siebie znajdą najmłodsi i ci pełnoletni, spragnieni mocnych wrażeń. Temperatura wody wynosi od 28°C do 32°C, temperatura powietrza to 26°C.

Bilet wejściowy:
Warto wykupić tzw. bilet łączony, upoważniający do strefy saun i strefy tropikalnej. Koszt biletu dla dziecka w wieku 4-14 lat to 23 euro, dla dorosłych: 34,50 euro, studenci i uczniowie od 14 roku życia: 30 euro. Obowiązują również opłaty dodatkowe za część atrakcji.
Jak dojechać? Bilet samolotowy z Warszawy do Berlina dla jednej osoby dorosłej w dwie strony w pierwszych dniach czerwca to koszt 795zł (FRU.PL). Pociąg relacji Warszawa-Berlin, bilet w jedną stronę, to koszt 184zł w drugiej klasie. W Berlinie warto wynająć samochód, rezerwacji można dokonać między innymi na FRU.PL. Ceny najmu samochodu na dwa dni kształtują się następująco: Volkswagen Polo: 612zł, Ford Focus: 725zł, Ford Mondeo: 800zł.

Europa-Park
Europa-Park zlokalizowany jest w Rust, w południowo-zachodnich Niemczech. Na ponad 85 hektarach znajdują się atrakcje reprezentujące europejskie kraje, między innymi Niemcy, Wielką Brytanię, Holandię, Włochy, Francję, Grecję, Hiszpanię, Szwajcarię, Portugalię, itd. Park oferuje szereg atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Niczym magnes przyciąga największa i najwyższa kolejka górska Silver Star, potrafiąca jechać z prędkością dochodzącą do 130 km/h. Ponadto kuszą przedstawienia, animacje, zjeżdżalnie, baseny, kolejki górskie i wodne, rollercoastery, pokazy rycerskie, przeprawy łodzią i wycieczki w przestworza. Także oferta gastronomiczna jest międzynarodowa, można spróbować specjałów z poszczególnych krajów Europy.

Bilet wejściowy: 36 euro – dorośli, 32 euro – dzieci w wieku 4-11 lat oraz osoby powyżej 60 roku życia. Maluszki poniżej 4 roku życia wchodzą za darmo.
Jak dojechać? Najpopularniejszy środek lokomocji to oczywiście własny samochód, trzeba się tylko liczyć z niewygodami podróży. Odległość od Warszawy to 1300km. Znacznie łatwiej dolecieć samolotem do Stuttgartu (bilet dla jednej osoby dorosłej w dwie strony to 795zł, jeśli podróż będzie miała miejsce na początku czerwca – FRU.PL) i na miejscu wynająć samochód, na przykład za pośrednictwem FRU.PL. Koszt najmu takiego samochodu na jedną dobę, to 276zł w przypadku Volkswagena Golfa, 322zł za Forda Focusa i 330zł za Forda Mondeo.

W każdym z wymienionych parków można spędzić zarówno kilka godzin, jak i nawet dwa dni i przenocować w bajkowym hotelu, od których roi się w okolicy. Dobrym pomysłem jest również zwiedzenie kilku parków rozrywki podczas jednego urlopu, czyli będąc we Francji warto odwiedzić zarówno Disneyland, jak Park Asterixa i Aquaboulevard. Dzień Dziecka to wyjątkowy czas nie tylko dla dzieci, ale i dla wszystkich dorosłych, którzy zachowali w sercach dziecięcą radość. Wycieczka do jednego z europejskich parków rozrywki to świetna okazja do oderwania się od codzienności i wyjątkowa podróż do beztroskiej krainy dzieciństwa.


Przygotowane przez: FRU.PL
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy