GRY
 
 

Bajkowy Świat-magiczne miejsce - wystawa

Kwiecień 2012r., Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza na wystawę Bajkowy Świat-magiczne miejsce, gdzie na nowo odkryjesz w sobie dziecko.

Europejskie Centrum Bajki
Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie...jedno miejsce tysiąc wrażeń.

Tylko u nas spotkasz się z Czerwonym  Kapturkiem oraz Bajową Wróżką.  Tu poczarujesz nad kwiatem paproci, poznasz zaklęcie umożliwiające czarownicom latać oraz będziesz mógł pogłaskać smoka. Bajkowy Świat to wspaniała przygoda nie tylko dla dzieci-u nas naprawdę odkryjesz w sobie dziecko!

BAWIĄC UCZYĆ
Celem wystawy jest zaprezentowanie świata bajki - podróży przez bajkowe krainy dziecięcej wyobraźni, od samych początków istnienia tego gatunku aż po czasy współczesne. Podróż ta jest równocześnie podróżą przez krainy geograficzne, przez kulturową mapę Europy. Zadaniem ekspozycji jest także wywarcie wpływu na umiejętność odróżniania przez dziecko Dobra od Zła, czyli m.in.: wartości moralnych od blichtru i mrzonki, a wyższości umysłu, wiedzy, lojalności, wiary i zaufania nad bogactwem, władzą, sławą itp. – czyli znaczenia treści zawartych w bajkach europejskich.

Główną ideą ekspozycji jest zdobywanie wiedzy za pomocą wspólnej zabawy, ale zabawy opartej na współdziałaniu i kreatywnym podejściu do rzeczywistości. Dziecko ma czuć się wtajemniczone w świat bajki i zdobywać w nim kolejne umiejętności za sprawą pokonywania własnych słabości. Dzięki temu dziecko ma świadomość, że jego działania kształtują otoczenie, może na nie wpływać i poddawać je własnej woli. Jego działania nie pozostają bez konsekwencji, co uczy je także odpowiedzialności za własne postępowanie.

W wyniku tak przeprowadzonej ekspozycji, która nie opiera się na biernym oglądaniu przedmiotu, dziecko uzyskuje nie tylko informacje z zakresu historii gatunku bajki, czy też poznania jego reprezentacyjnych przykładów, ale zdobywa również konkretne umiejętności, które wywołają w nim kreacyjny stosunek do świata.

Wystawa czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00

Pamiętaj-konieczna rezerwacja! www.rezerwacja.pacanow.eu lub tel. 41 376 50 79

Chcesz przyjechać na dłużej?
Zapraszamy na warsztaty lub do naszego kina.  Już wkrótce uruchamiamy dodatkową ofertę.
Szczegóły na www.stolica-bajek.pl

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka
ul. Kornela Makuszyńskiego 1
28-133 Pacanów
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj