GRY
 
 

Bal Andrzejkowy dla dzieci w Tamice

29.11.2012r., godz.16:00 Tamika zaprasza dzieci na bal andrzejkowy z wróżbami i konkursami.

tamika
WRÓŻBY

Lanie wosku – To najpopularniejsza z andrzejkowych wróżb. Do naczynia z wodą leje się przez oczko w kluczu (klucz zamyka wszystkie tajemnice i sekrety) roztopiony wosk. Wosk zastyga tworząc niezwykłe kształty. Wyjmujemy go z wody. Odgadujemy, co przedstawia jego cień na ścianie i co może powiedzieć o przyszłości tego, kto podczas wróżby trzymał klucz.

Wróżenie z butów – Wszyscy uczestnicy zabawy zdejmują po prawym bucie i ustawiają jeden przed drugim. Osoba, której but pierwszy znajdzie się za drzwiami, w najbliższym czasie dostanie pochwałę.

Magiczne liczby – Każde dziecko losuje karteczkę z liczbą od 1 do 8. Prowadzący zabawę odczytuje co mówią liczby o tych osobach.

Wróżba z imionami – Na planszach w kształcie serc piszemy na jednej imiona dziewczynek i imiona chłopców na drugiej. Serca odwrócone są tak, aby dzieci nie widziały napisanych tam imion. Dziewczynki nakłuwają serduszko z imionami chłopców, a chłopcy z imionami dziewczynek. Koniecznie muszą zapamiętać imię na które trafili, bo na pewno w przyszłości odegra ważną rolę w ich życiu.

KONKURSY
- Taniec z balonikiem. (dzieci trzymają balonik brzuchami)
- Taniec parami na gazecie.
- Taniec z krzesłami. (Na środku sali ustawiamy krzesła, o jedno mniej niż uczestników zabawy. Dzieci tańczą wokół krzeseł. Gdy muzyka milknie dzieci starają się usiąść na krześle. Odpada to dziecko, które nie zajęło miejsca na krześle).

BAL
Dzieci przebrane za wróżki i czarodziejów będą bawić się przy muzyce. Sala ubrana w różne motywy związane z wróżbami: lampiony ze świecami, kolorowe baloniki, łańcuchy z krepiny, te wszystkie atrakcje specjalnie dla najmłodszych. Świetna zabawa taneczna przez cały wieczór Andrzejkowy.

POCZĘSTUNEK
Zapewniamy orzeźwiające napoje: naturalny sok jabłkowy, wodę niegazowaną i lemoniadę cytrusową własnego wyrobu. Poczęstunek składa się natomiast z ciasteczek z wróżbą, owsianych, świeżych i suszonych owoców i orzechów.

Koszt : 45 zł dziecko
Dorośli wstęp wolny

TAMIKA, AKADEMIA ROZWOJU OSOBOWOŚCI
ul. Wolska 44, 01-187
Warszawa
Redakcja poleca: Dzień w klubie malucha - film
Zobacz, jak dzieci spędzają czas w klubiku malucha. Wychowawczyni opowiada o codziennych zajęciach i zabawach dla dzieci.
Doładuj
Przeładuj