GRY
 
 

Bal u Króla Lula w Teatrze Lalek Banialuka

25.11.2012r., Teatr Lalek Banialuka zaprasza na premierę spektaklu w reż. Jacka Malinowskiego.

teatr lalek banialuka
fot. Darek Dudziak
Zbigniew Poprawski
Bal u Króla Lula
Tytułowy Król Lul organizuje wspaniały bal, na który zaprasza wszystkich widzów. Nie obędzie się jednak bez przeszkód i psikusów tworzonych przez niesfornego, uzurpatora Morele Baksa, który za pomocą podstępu próbuje przejąć władzę w królestwie. Opozycja pomiędzy dobrotliwym  władcą, a tandetnym i zwodniczym uzurpatorem stanowi oś intrygi przedstawienia. A ponieważ Królestwo Lulalii jest niczym cyrkowy świat na opak, zamieszkują je osobliwe, niepozbawione słabości postaci o stereotypowych, a jednocześnie ukazanych w krzywym zwierciadle cechach charakteru. Nic więc dziwnego, że w tym sympatycznym i nieco dziwacznym świecie nie brakuje absurdu, humoru sytuacyjnego czy śmiesznych gagów i sztuczek.  Tutaj bohaterowie nie tylko porozumiewają się za pomocą wyliczanek, ale nawet się na nie pojedynkują.
 
Twórcą przedstawienia udało się wykreować niecodzienny, a jednocześnie ciepły, radosny i przyjazny świat, w którym wszystko jest możliwe. Liczne interakcje sprawiają, że publiczność wkracza w tę niezwykłą krainę i staje się jej częścią. Widzowie wraz z bohaterami stawiają czoło kolejnym przeszkodom, by w finale przekonać się, że pomimo różnic i sporów zawsze można doprowadzić do zgody.
 
Znakomite kreacje aktorskie, dowcipne i wysmakowane kostiumy i dekoracje, a przede wszystkim duża dawka humoru sprawiają, że „Bal u Króla Lula” gwarantuje świetną zabawę dla całej rodziny.

Zbigniew Poprawski
Bal u Króla Lula
Reżyseria  Jacek Malinowski
Scenografia Pavel Hubička
Muzyka Piotr Nazaruk
 
Aktorzy
Katarzyna Pohl, Radosław Sadowski, Ryszard Sypniewski, Piotr Tomaszewski

Teatr Lalek Banialuka
im. Jerzego Zitzmana

ul. Mickiewicza 20
43-300 Bielsko-Biała
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!
Doładuj
Przeładuj