Blok mieszkalny z widokiem na balkony
fot. Fotolia

Balkon oderwał się od budynku. Dzieci trafiły do szpitala!

Podczas kolonii w Międzyzdrojach doszło do groźnego wypadku. Kilkoro dzieci zostało rannych.
Blok mieszkalny z widokiem na balkony
fot. Fotolia
Dla dzieci z Wielkopolski, Dolnego Śląska i województwa kujawsko-pomorskiego to miały być zwyczajne kolonie nad morzem. Stan techniczny ośrodka kolonijnego, w którym przebywali, nie pozwolił im cieszyć się resztą wyjazdu.

Drewniany balkon zarwał się nagle

W ubiegły czwartek na drewniany balkon wyszło sześcioro dzieci w wieku 11-12 lat. Konstrukcja nie wytrzymała i runęła na ziemię. Wypadek był o tyle groźny, że część balkonu, znajdującego się na pierwszym piętrze spadła na ziemię, a część wisiała jeszcze w powietrzu. Pięcioro dzieci z mniejszymi obrażeniami trafiło do szpitali w Kamieniu Pomorskim i Świnoujściu. Najciężej ranne dziecko musiało zostać przetransportowane śmigłowcem ratowniczym LPR do Szczecina. Z pewnością rodzice nie tak wyobrażali sobie zakończenie kolonii.

Zobacz także: Odszkodowanie za wypadek dziecka
Redakcja poleca: Czy wody płodowe mogą odejść bez skurczów, wyjaśnia ginekolog [WIDEO]
Odejście wód płodowych przed pojawieniem się skurczów porodowych to jeszcze nic niepokojącego. Gdy wody płodowe odejdą, warto jednak się pospieszyć i jechać do szpitala, nawet jeśli skurcze wciąż nie występują. Dlaczego to ważne − tłumaczy ginekolog.

Zły stan techniczny budynku

Nie wiadomo dlaczego balkon w ośrodku, w którym na co dzień przebywają dzieci miał tak zły stan. Właścicielka potwierdziła w rozmowie z mediami, że budynek przechodzi kontrole regularnie, ale mimo tego coś nie zostało dokładnie sprawdzone, skoro doszło do tak poważnego wypadku.

Na miejscu pojawiła się straż pożarna, policja oraz ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy dzieciom, badali przyczyny zdarzenia i usuwali jego skutki.

Źródło: fakt.pl, rmf24.pl
 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy