Furaginum /UroFuraginum/ (Adamed)

4/5 na 111 recenzji
4,0
35% kupi ponownie

Opis: Preparat FURAGINUM występuje w postaci tabletek 50 mg; każda tabletka zawiera substancję czynną 50 mg furaginu.

Właściwości i działanie:
Lek działa przeciwbakteryjnie. Ma zastosowanie w leczeniu zakażeń dróg moczowych.

Wskazania:
Ostre i przewlekłe zapalenia dolnych dróg moczowych oraz gruczołu krokowego. Zapobieganie nawrotom zapalenia dróg moczowych.

Przeciwwskazania:
Upośledzenie czynności nerek (skąpomocz, bezmocz), pierwszy trymestr ciąży,
u noworodków, nadwrażliwość na lek, polineuropatia. Nie może być podawany chorym
z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, gdyż może wywołać w tych przypadkach hemolizę.

Działania niepożądane:
W rzadkich przypadkach może wywołać mdłości, wymioty.

 

  • Cena:
  • 1.00 szt 8.00 zł
2010-04-08

Opinie (111)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

dziubekap
2010-04-09

Nie wiem co bym zrobiła bez tego leku !

Ten lek dla mnie jest rewelacyjny. Bardzo często choruję na zapalenia pęcherza moczowego, często się przeziębiam i i ten lek pomógł mi już wiele, wiele razy. Nie jest to antybiotyk, więc nie robi takigo spustoszenia w organiźmie. Ma postać żółtych, małych tabletek, które ja zwykle przyjmuję 3 razy dziennie po 2 szt. Ten kto wie, jaki jest ból przy oddawaniu kropelki moczu, gdy jest infekcja czy to cewki moczowej czy pęcherza, to może być pewnien, że już po pierwszej dawce jest odczuwalna poprawa. Nie biega się już tak często do toalety, aby cierpieć tam katusze, oddając kropelkę moczu.
Mocz po w trakcie kuracji furaginą zabarwia się na intensywny żółty. Ja w tym czasie piję również dużo płynów, aby wypłukiwać wszelkie bakterie z organizmu.
Lek ten stosowałam również w ciąży ( II trymestr), oczywiście na polecenie ginekologa, gdy czułam, że coś zaczyna być nie tak. Niestety przyplątało mi się wówczas tak paskudne zapalenie pęcherza, że mimo, że furaginum pomógł, to i tak lekarz prowadzący zalecił wybranie antybiotyku w celu 100% pewności co do całkowitego wyleczenia.
Lek ten mogą stosować już malutkie dzieci - od 4 tygodnia życia. Na szczęście u swojego dziecka nie musiałam, bo ta przypadłość ( dzięki Bogu) jej nie dotknęła.
Polecam ten lek. Mam do niego 100% zaufanie. Zawsze mam w domu chociaż 1 opakowanie ( obecnie mam 3 :-), gdy jestem u lekarza rodzinnego to zawsze proszę o wypisanie recepty na niego, bo gdy dopada mnie infekcja to nie ma już możliwości biegania po lekarzach i aptekach, bo wtedy się biega...ale do kibelka.

ZALETY:

skuteczny już po pierwszych dawkach bezpieczny tani dużo tabletek w opakowaniu

WADY:

niestety na receptę

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty

Top recenzentki

Ulubione rodziców