Piloxidil na gęste włosy (Aflofarm)

0 kupi ponownie
0 dodanych recenzji
Zobacz wszystkie opinie (0)

O produkcie

Piloxidil to lek, który hamuje wypadanie włosów i stymuluje ich odrost. Zawiera minoksydyl – jedyną dostępną w lekach bez recepty substancję leczniczą stosowaną w leczeniu nadmiernego wypadania włosów na tle androgenowym (alopecia androgenetica), której skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych. Piloxidil ze względu na 2% stężenie jest najbardziej efektywną i bezpieczną dla kobiet metodą leczenia. Wygodna forma sprayu ułatwia aplikację leku na skórę głowy

Wskazania: produkt lleczniczy Piloxidil jest wskazany w leczeniu łysienia typu męskiego (alopecia androgenetica) u mężczyzn i u kobiet w wieku od 18 do 65 lat. Piloxidil jest najbardziej skuteczny u ludzi młodszych we wczesnych fazach procesu łysienia. Lepsze wyniki leczenia uzyskuje się w okolicy szczytu głowy niż w części czołowo-skroniowej. Zaprzestanie leczenia powoduje cofanie się efektu leczniczego w ciągu kilku miesięcy.

Przeciwwskazania: Nie stosować produktu leczniczego: u pacjentów nadwrażliwych na minoksydyl lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, w okresie ciąży i karmienia piersią, w chorobach skóry głowy, np. w nasilonych zmianach w łojotokowym zapaleniu skóry, w łuszczycy, zakażeniach owłosionej skóry głowy, na skórę z objawami przerwania ciągłości naskórka, na poparzoną słońcem skórę głowy, u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym (leczonym i nieleczonym), na świeżo ogoloną skórę głowy, pod opatrunkiem okluzyjnym, w razie stosowania miejscowo na owłosioną skórę głowy innych leków.

Opinie

Co pyli w marcu? [WIDEO]