Britax Römer, Nosidełko/ Fotelik samochodowy dla niemowląt Baby Safe i-Size (Akpol/Britax Römer)

5/5 na 1 recenzji
5,0
0% kupi ponownie

Opis: Nosidełko/ Fotelik samochodowy dla niemowląt Baby Safe i-Size to nowość firmy Britax Römer. Przeznaczony jest dla dzieci od 1. dnia życia aż do osiągnięcia przez nie 15. miesiąca życia lub 83 cm wzrostu. 
Fotelik umożliwia przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy (tak jak jest zalecane w najnowszych standardach bezpieczeństwa ECE R129). Produkt został zaprojektowany w oparciu wyniki testów zderzeniowych. 
Nosidełko/ fotelik samochodowy Baby Safe i-Size ma wkładkę dla noworodka, która stanowi dodatkowe podparcie główki i pochłania energię w razie uderzenia. Gdy dziecko podrośnie, wkładkę można wyjąć, a wysokość zagłówka wyregulować. 
Projektanci fotelika wykorzystali opatentowaną technologię płaskiego ułożenia dla bezpieczeństwa i wygody dziecka. Ułatwia ona rodzicom ustawienie w foteliku właściwej pozycji dziecka w zależności od jego wzrostu. Położenie fotelika zmienia się automatycznie podczas regulacji zagłówka. Zmienia się wtedy również położenie pasów naramiennych.  
Fotelik ma również regulację kąta nachylenia. Siedzenia samochodowe mogą być nachylone pod różnymi kątami, a to z kolei ma wpływ na kąt ułożenia dziecka w nosidełku zainstalowanym na siedzeniu. W samochodach z pochylonymi siedzeniami główka dziecka w nosidełku może się pochylać do przodu, co grozi podduszeniem. W przypadku zastosowania bazy Baby-Safe i-size Flex Base istnieje możliwość regulacji kąta nachylenia, dzięki czemu można ułożyć niemowlę w ergonomicznej, bardziej płaskiej pozycji. Bazę można ustawiać w czterech różnych położeniach. Jest również wyposażona w użyteczny wskaźnik, który ostrzega nas, kiedy kąt jest zbyt mały.
Tym co wyróżnia fotelik jest również technologia SICT (Side Impact Cushion Technology, SICT), która zapewnia dwustopniową ochronę i zabezpiecza dziecko przed zderzeniami bocznymi. W czasie zderzenia, dziecko jest najpierw odsuwane od miejsca uderzenia, a następnie dochodzi do odkształcenia, które pochłania energię, z jaką uderzenie działa na niemowlę. 
Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa  pewnie i bezpiecznie utrzymują dziecko w obudowie ochronnej fotelika, rozpraszając  siły działające na nie w czasie zderzenia. 
Fotelik/ nosidełko jest proste w montażu – jest to możliwe, dzięki bazom Baby-Safe i-size Flex Base lub Baby-Safe i-size Base (do wyboru). Bazę pozostawiamy w samochodzie, przypiętą do mocowań ISOFIX, a samo nosidełko łatwo przypina się do bazy lub odpina od niej w zależności od potrzeb.
Nosidełko/ fotelik BABY-SAFE i- SIZE jest w sprzedaży od początku listopada 2016 r. Dostępne w 6 kolorach: Cosmos Black, Flame Red, Ocean Blue, Mineral Purple, Storm Grey i Olive Green. 

Gdzie można kupić: sprawdź na stronie producenta
 

  • Cena:
  • 1.00 ml 800.00 zł
2016-11-21

Opinie (1)

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty

Top recenzentki

Ulubione rodziców