Aspirin C tabletki musujące, aspiryna z witaminą C (Bayer)

4/5 na 8 recenzji
4,0
63% kupi ponownie

Opis: Dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np. bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, gorączka, dolegliwości towarzyszące grypie i przeziębieniu.  

Przeciwwskazania: Preparatu nie można stosować w następujących sytuacjach: w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany; u pacjentów ze skazą krwotoczną; w chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy; w ostatnim trymestrze ciąży.  

Dawkowanie: Dorośli: 400-800 mg jednorazowo (co odpowiada 1-2 tabletkom musującym). W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana co 4-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 tabletek musujących. Dzieci powyżej 9 lat - jedynie na zlecenie lekarza: 400 mg kwasu acetylosalicylowego jednorazowo (co odpowiada 1 tabletce musującej). W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana do 3 razy na dobę, w odstępach co 4-8 godzin. Tabletki należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach.  

Skład: 1 tabletka musująca zawiera 400 mg kwasu acetylosalicylowego i 240 mg witaminy C.  

Działanie: Kwas acetylosalicylowy, substancja czynna zawarta w preparacie Aspirin C działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Po przyjęciu doustnym maksymalne stężenie w osoczu występuje po 0.3 do 2 godzin. Dodatek witaminy C uzupełnia jej niedobory występujące w przebiegu zakażeń. 

  • Cena:
  • 20.00 szt 23.00 zł
2010-06-17

Opinie (8)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

mama_emilki
mama_emilki
2011-07-06

Często zarzywam ze względu na formę

Lek który wspomagająco używam w trakcie przeziębień, kupuję go sama, ale także moja lekarka często go zaleca.
Ogólnie lubię ją za formę, w trakcie chorowania gdy łykamy garść tabletek to miła odmiana napić się takich bąbelków, choć smak nie jest jakiś zachwycający.
Coś tam pewnie pomaga, choć ja większe działanie na organizm odczuwam po polopirynie niz po aspirynie, cięzko jednak stwierdzić jej działanie bo zazwyczaj występuje w zestawie z innymi lekami.
Myślę, że obecnie sięgamy po leki tego typu na tyle często, że wykazują one juz niewielkie oddziaływanie na nasz organizm.

ZALETY:

fajna forma leku duet z witaminą c

WADY:

nie wiem czy skuteczna

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty

Top recenzentki

Ulubione rodziców