Buscopan (Boehringer Ingelheim)

4/5 na 11 recenzji
4,0
82% kupi ponownie

Opis: Buscopan® to lek o wysokiej skuteczności i bezpieczeństwie, który szybko likwiduje bóle skurczowe jamy brzusznej (t.j. zespół napięcia przedmiesiączkowego, kolki, bolesne miesiączkowanie). Buscopan® zawiera bromek N-butyloskopolaminy (butylobromek hioscyny), który, poprzez wybiórcze blokowanie receptorów muskarynowych, działa rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowo-płciowego.
Buscopan® to lek pochodzenia naturalnego – oparty na substancji pochodzącej z rośliny Duboisia (drzewo korkowe – występuje w Ameryce Południowej i Australii)
Wskazania ogólne: Dolegliwości bólowe związane ze skurczami w obrębie: · Przewodu pokarmowego (np. kolka jelitowa) · Dróg żółciowych (np. kolka wątrobowa) · Układu moczowego (np. kolka nerkowa) · Narządu rodnego u kobiet (np. bolesne miesiączkowanie)
Zalety preparatu Buscopan: ·Silne działania rozkurczowe – ze względu na bezpośrednie hamujące oddziaływania na receptory muskarynowe oraz zwoje nerwowe układu anatomicznego ·Wysoka selektywność w stosunku do bólu skurczowego – substancja czynna skutecznie zmniejsza skurcz mięśni gładkich powodujący dolegliwości bólowe · Połowa chorych odczuwa zmniejszenie bólu już w pierwszej godzinie po przyjęciu pojedynczej dawki1 · W bardzo małym stopniu przenika do krążenia ogólnego oraz przez barierę „krew – płyn mózgowo-rdzeniowy”, wskutek czego ma niewielkie działanie ogólnoustrojowe i nie wpływa na ośrodkowy układ nerwowy · Metabolizm preparatu Buscopan® nie obciąża wątroby oraz nerek w sposób znaczący, – dlatego może być on stosowany przez osoby starsze oraz pacjentów ze schorzeniami tych narządów Krótki okres półtrwania – tylko 4,8 godz. Szybka eliminacja substancji czynnej z organizmu dodatkowo zmniejsza ryzyko występowania działań niepożądanych.
Wskazania do stosowania: Stany skurczowe przewodu pokarmowego, stany skurczowe i dyskinezja dróg żółciowych, stany skurczowe w obrębie układu moczowo-płciowego.
Opakowanie: Buscopan®, Hyoscini butylbromidum, 10 mg., 10 tabletek powlekanych

  • Cena:
  • 10.00 szt 0.00 zł
2010-02-11

Opinie (11)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

Pete
2010-06-01

Nie radził sobie z bólem

Nigdy w niczym mi nie pomógł a kupowałam kilka razy na przestrzeni wielu lat. Był on polecany jako skuteczny w bólach miesiączkowych, takich typowo skurczowych i nic mi nie pomagał. Chyba nawet nie skończyłam ostatniego opakowania bo ulga była żadna. Tabletki małe i łatwe do przełknięcia.

ZALETY:

małe, wygodne tabletki

WADY:

nieskuteczny

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty

Top recenzentki

Ulubione rodziców