Filtr dzbankowy Aluna (Brita)

3.5/5 na 14 recenzji
3,5
21% kupi ponownie

Opis: BRITA, założona  w 1966 roku, uważana jest za wynalazcę dzbnkowego filtra do wody i specjalistę w redukowaniu twardości wody. W chwili obecnej w tej rodzinnej firmie opracowuje się, produkuje i sprzedaje zarówno filtry do wody pitnej do użytku prywatnego, jak i nowoczesne rozwiązania do profesjonalnego filtrowania wody. Asortyment tych filtrów dostępnych na danym rynku może być różny w różnych krajach.

Woda filtrowana przez systemy BRITA jest używana i cieszy się zaufaniem konsumentów w blisko 70 krajach. Dziesięciolecia doświadczeń, wytężone badania, zaangażowanie w dziedzinie jakości i chęć bycia maksymalnie skutecznym w działaniu - wszystko to świadczy o tym, że BRITA jest liderem w dziedzinie technologii i jakości.
Wskaźnik BRITA Memo:
Aby mieć pewność, że filtr działa prawidłowo, należy regularnie wymieniać wkład. Wskaźnik BRITA "Memo" będący integralną częścią pokrywki dzbanka m.in. modeli Fjord, Atlantis, Aluna i Cool, jest pierwszym na świecie elektronicznym wskaźnikiem wymiany wkładu. Wskaźnik odlicza czas pozostały do całkowitego zużycia wkładu, a obsługa (przycisk) i odczyt wskazań (paski) są bardzo łatwe


4-stopniowa filtracja Maxtra
Etap 1
Intensywna filtracja wstępna
Woda przepływa przez drobną siatkę górnego siteczka. Dzięki temu drobinki zanieczyszczeń mechanicznych z wody kranowej zostają zatrzymane.

Etap 2
Filtracja za pośrednictwem wymiennika jonowego
Teraz do gry wchodzi wymiennik jonowy! Wymiennik jonowy redukuje twardość węglanową wody, która bezpośrednio przyczynia się do pogorszenia jakości wody oraz odkładania kamienia na elementach urządzeń kuchennych. Ponadto wymiennik pozwala na znaczącą redukcję zawartości wybranych metali ciężkich takich jak miedź czy też ołów.

Etap 3
Filtracja za pośrednictwem węgla aktywowanego
Granulowany węgiel aktywowany to kolejny etap filtracji. Węgiel aktywowany redukuje substancje wpływające negatywnie na zapach oraz smak wody kranowej takie jak chlor, wybrane pestycydy i zanieczyszczenia organiczne.

Etap 4
Intensywna filtracja końcowa
Podczas czwartego i ostatniego etapu specjalne, bardzo drobne siteczko zatrzymuje cząsteczki mieszanki filtrującej.
 

  • Cena:
  • 2.00 szt 49.00 zł
Marka:Brita
Kategoria:Do kuchni
2010-02-25

Opinie (14)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

anonimus
anonimus
2012-04-13

tez kupilem i sprawdzilem

wszystkie tego typu filtry to wylegarnia bakterii produkujacych ogromnej ilosci amoniaku ,wlewalem taka wode do akwarium i zaczely mi zdychac rybki,zaczelem interesowac sie tematem poczytajcie na temat filtrowania odwrócona osmoza ,najlepiej zrobic sobie dla porównania prosta elektrolize wody z kranu ,wody np z brity ,wody butelkowanej która czesto nie rózni sie od kranowej bo tz zródlana wedlug dzisiejszych dyrektyw wystarczy ze spelnia normy kranówy a wody po filtrowaniu osmozy i zobaczycie .filtry typu brita wylapuja tylko chlor ,wieksze czasteczki i zawiesine ,nic poza tym a na dodatek po krótkim czasie mamy ta wylegarnie bakterii i produkcje amoniaku .W osmozie woda jest na koncu filtrowana pod cisnieniem przez membrane której otworki sa rzedu 0.002 mm,czyli mniej niz najmniejsza bakteria ,nie bede sie dalej rozpisywal warto poszperac w necie ,jezeli kogos interesuje bardziej temat moge udzielic wiecej info /usunięto adres/

ZALETY:

dobry marketing

WADY:

watpliwa jakosc filtracji ,bakterie produkujujące amoniak

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty

Top recenzentki

Ulubione rodziców