• Dodano 48,985 produktów
  • Napisano 187,004 opinii
  • 161,695 recenzentów

Bangla – katalog produktów dla dzieci i dla rodziców

Zmieniamy się dla Ciebie! Katalog produktów Babyonline oraz Bangla zostały połączone! Nowy katalog od teraz jest integralną częścią serwisu MamoToJa.pl (dawniej Babyonline.pl). Dowiedz się więcej o zmianach!

Krzesełko Polly (Chicco)

4.5/5 na 32 recenzji
4,5
0% kupi ponownie

Opis:

Krzesło Polly zapewnia wygodę i bezpieczeństwo podczas posiłków, zabawy czy snu. Przeznaczone dla dzieci od 6. miesiąca do 3. roku życia. Jest bardzo stabilne dzięki dodatkowo wzmocnionemu, aluminiowemu stelażowi, wyposażony dla jeszcze większego bezpieczeństwa w podnóżek z przodu i dwa kółeczka z tyłu. Regulowane siedzisko wyłożone miękką tapicerką oraz materacyk redukcyjny zapewniają komfort dzieciom w różnym wieku. Obszerna, dwuczęściowa tacka została specjalnie wyprofilowana, dzięki czemu stawiane na niej naczynia stoją stabilnie. Po zdemontowaniu górnej części tacki, staje się ona polem zabaw. Gdy dziecko zaczyna uczestniczyć we wspólnych posiłkach przy stole, tackę można zdemontować w całości. Krzesełko posiada dodatkowa tackę boczną, pozwalającą na bezpieczne trzymanie posiłku poza zasięgiem dziecka. Oparcie i podnóżek mają niezależną, trzystopniową regulację, aby ustawić siedzisko w jak najlepszej pozycji do karmienia, zabawy czy snu. Regulacja wysokości siedziska umożliwia mamie karmienie dziecka w najwygodniejszej dla nich obojga pozycji oraz dostosować wysokość krzesła do wysokości każdego stołu. Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa chronią dziecko przed zsunięciem się z krzesła. Po złożeniu krzesło zajmuje niewiele miejsca i stoi samodzielnie. Wymiary: krzesełko złożone: wys: 92 cm, szer. 25 cm krzesełko rozłożone: wys: do 103 cm, gł. 79 cm, szer. 63 cm. Polly Magic wersja 2009 rok

Cena:

  • 10.00 kg 0.00 zł
2007-07-02

Opinie (32)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

2013-01-05

Obsługa krzesełka Chicco Polly zamieni Cię w bohatera komedii slapstickowej!

Krzesełko jest rzeczywiście dość ładne, ze względu na dobrze dobraną gamę kolorów i duży wybór jej wariantów. Jego atutem jest też bardzo duża powierzchnia doczepianego stoliczka/tacki, choć zarazem uniemożliwia ona mycie plastikowej nakładki w zmywarce (ale to akurat niewielki problem). Chicco Polly było też rozsądnie wycenione w momencie, gdy je kupowałem (tzn. w grudniu 2012) - taniej od krzesełek firm o podobnej do Chicco renomie (takich jak Peg Perego), albo porównywalnie do gorszego, moim zdaniem, modelu uznanej firmy Fisher Price. Tapicerka (obicie) krzesełka sprawia wrażenie dość miękkiej - jestem jednak za duży, żeby sprawdzić komfort siedziska na własnej skórze ;)
Na tym jednak zalety krzesełka się kończą. Jego największą wadą jest wspomniany stoliczek i sposób jego montowania. W Polly umiejscowiono pionową wypustkę (belkę) mającą zapobiegać wyślizgiwaniu się dziecka dość nietypowo, bo właśnie od spodu doczepianego stolika. Zazwyczaj zabezpieczenie jest przymocowane do fotelika, i choć sterczy wywołując mieszane uczucia (przynajmniej w kontekście naszych małych pociech), to jednak zabezpiecza maleństwo przed wypadnięciem (wyślizgnięciem się w dół) z fotelika zanim jeszcze zdążymy zapiąć je pasami lub wtedy, gdy właśnie je z pasów wypięliśmy. Tymczasem w Chicco nie dość, że blokada mocowania stolika w większości przypadków nie chce zaskoczyć w odpowiednie zapadki, to jeszcze na końcu prowadnic stolika nie ma ogranicznika. W efekcie szarpiąc się z opornym stolikiem możemy zmiażdżyć siedzącemu na krzesełku dziecku brzuszek lub klatkę piersiową, a pionową wypustką uderzyć je w kroczek. Na domiar złego, jeśli na stoliczku położyliśmy już talerzyk, zabawki albo inne przedmioty i zechcemy zdjąć stolik razem z nimi (tak jak tacę), to czeka nas kolejne rozczarowanie. Kiedy już to zrobimy, to nie mamy możliwości położenia stoliczka płasko na stole, krześle czy podłodze, bo od spodu wystaje z niego wspomniany pionowy wihajster. Gorzej nie mogło to zostać wymyślone.
Poza tym Chicco Polly ma kilka innych rozwiązań, które nie przekonują mnie do siebie, a nawet uważam je za wyjątkowo głupie. Kółka umieszczone są tylko na dwóch tylnych nogach, podczas gdy uchwyt na oparciu fotelika jest jedynym elementem za który można podważyć krzesełko. Podnosząc lekko krzesełko za oparcie (tworząc dźwignię) możnaby je popchać kilka metrów na kółkach, gdyby tylko kółka były umieszczone z przodu! Niestety nie są, przez co musimy podnieść całe, bardzo ciężkie i wyjątkowo nieporęczne krzesło żeby przesunąć je choćby o kilkanaście centymetrów. Jeśli jednak złapiemy je oburącz za podłokietniki (tak byłoby najwygodniej), to znów się rozczarujemy, bo te podskoczą najprawdopodobniej do góry, gdyż ich blokada źle działa.
Oparcie i siedzisko krzesełka mogłyby być bardziej ergonomiczne - ze względu na brak wklęsłości, moja 8-miesięczna córka przekrzywia się opierając i ma tendencje do tego, żeby przesuwać się na bok w stronę rogu. Rozumiem jednak, że siedzisko i oparcie muszą być odpowiednio szerokie, by zmieścić nawet 3-latka. Podobne przykłady można mnożyć, ale mnie nie chcę się już o nich pisać. Jestem wystarczająco zmęczony próbą obsługi niewdzięcznego wynalazku marki Chicco. Jak na niezbyt skomplikowaną konstrukcję, jaką jest krzesełko do karmienia, inżynierowie pracujący dla Chicco popełnili bajeczną ilość błędów. Naprawdę trudno dopatrzeć się czegoś, co w tym krzesełku zostałoby dobrze pomyślane.

ZALETY:

szeroka i ładna gama kolorów; duży stoliczek zmieści wiele przedmiotów; dość konkurencyjna cena;

WADY:

wyjątkowo źle pomyślana konstrukcja; głupota konstruktorów tego krzesełka zagraża Twojemu dobremu samopoczuciu i zdrowiu Twojego dziecka; wielkie, ciężkie i nieporęczne;

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty w kategorii: Krzesła dla dzieci, krzesełka do karmienia, stoliki

Producenci polecają

Top produkty

Ulubione rodziców w kategorii: Krzesła dla dzieci, krzesełka do karmienia, stoliki