Dominika Kulczyk, Efekt Domina (Edipresse)

0/5 na 0 recenzji
0,0
0% kupi ponownie

Opis: "Efekt Domina" Dominiki Kulczyk to książka stworzona specjalnie dla dzieci, tak by mogły czytać ją razem z mamą, tatą, babcią, dziadkiem, ciocią, wujkiem, siostrą, czy bratem.  "Dla dziecka jesteś całym światem. Pomagasz budować jego świat, więc naucz je patrzeć i otwórz jego serce na to, co najważniejsze, na drugiego człowieka. Niech nie będzie obojętne na krzywdę, niesprawiedliwość i cierpienie. Najgorsza jest obojętność" – tak, właśnie do dorosłych, zwraca się w książce Dominika Kulczyk. I dodaje: "Kolor skóry, język, czy obyczaje są jedynie "ubraniem". W środku wszyscy jesteśmy bardzo podobni. Tak samo marzymy, tak samo się boimy, tak samo tęsknimy za mamą i tatą, tak samo kochamy babcię czy dziadka. Tak samo chcemy żyć w szczęśliwym i bezpiecznym świecie. I, co najważniejsze, tak samo potrafimy okazywać innym serce".

Czytelnicy poznają w książce bohaterów z całego świata. Jest tu historia małej Santy z Bangladeszu, która ciężko pracuje w fabryce i marzy, żeby zostać nauczycielką. Z kolei Belaynse, czternastoletnia etiopska dziewczynka, uciekła od ludzi, którzy ją wykorzystywali i traktowali jak rzecz. W walce o szczęście pomogła jej właśnie Dominika Kulczyk. Dziesięcioletni Malimba z Zambii jest czarodziejem, ale wcale nie musiał czarować, żeby zaczęły dziać się wspaniałe rzeczy. Pakhtang z Laosu to wybitny chirurg ratujący życie i zdrowie takich dzieci, jakim kiedyś był on sam. Niedaleko brzegów Malezji na łodzi mieszka Bilboy, który pomaga przy budowie szkoły. Visinel z Rumunii w wieku dwóch lat stracił dzieciństwo, a teraz dla setek dzieci i nastolatków jest najlepszym przyjacielem i jako prawnik broni ich prawa do szczęścia. Nie brakuje także opowieści z Polski – o Małgosi, która przekonała się, że jej sąsiedzi wcale nie są groźnymi bandytami i więźniami z sekty, tylko ludźmi po trudnych przejściach, tworzącymi wspaniałą wspólnotę w Chudobczycach. Natomiast ciekawski Piotruś postanowił odnaleźć Pałac w Łodzi, w którym rządzą dzieci. Dowiedział się, że to wyjątkowe, ciepłe i słoneczne hospicjum dla bardzo chorych maluchów. 

Wszystkie osiem historii zilustrowane jest zdjęciami oraz rysunkami, dzięki czemu książka swoją barwnością przyciągnie także najmłodsze dzieci. Nie zabrakło ciekawostek na temat opisanych w "Efekcie Domina" miejsc – mali i duzi czytelnicy dowiedzą się, że w Laosie żyje "azjatycki jednorożec", narodowym zwierzęciem Bangladeszu jest potężny tygrys bengalski, a w Etiopii wiele gatunków zwierząt jest zagrożonych wyginięciem. Na końcu każdego rozdziału znajdują się także tematy do wspólnej rozmowy z dziećmi. 
Zysk ze sprzedaży "Efektu Domina" zostanie przekazany na rzecz Fundacji Przyjaciółka, pomagającej polskim dzieciom, które muszą w życiu zmagać się z wielkimi trudnościami – brakiem rodziny, chorobami czy niepełnosprawnością. 

O autorce:
Dominika Kulczyk – założycielka Kulczyk Foundation i Przewodnicząca Rady Nadzorczej Kulczyk Investments. Ukończyła sinologię oraz politologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiowała też w Chinach, Anglii i Stanach Zjednoczonych. Utworzona z jej inicjatywy Kulczyk Foundation wykorzystuje najlepszą możliwą wiedzę o zarządzaniu do inicjowania realnych zmian społecznych, pomagając tysiącom potrzebujących. Autorka popularnego programu telewizyjnego "Efekt Domina", w którym przybliża ideę pomagania.

Autor: Dominika Kulczyk
Tytuł: Efekt Domina
Wydawnictwo: Edipresse Książki
ISBN 9788379454617
Oprawa: twarda z pianką
Format: 165 x 215 mm
Liczba stron: 192 

Gdzie można kupić: księgarnia internetowa empik.com
 

  • Cena:
  • 1.00 ml 39.90 zł
2017-01-05

Opinie (0)

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty

Top recenzentki

Ulubione rodziców