Edipresse, Księga dżungli, Rudyard Kipling (tom II, kolekcja) (Edipresse)

0/5 na 0 recenzji
0,0
0% kupi ponownie

Opis: "Księga dżungli" Rudyarda Kiplinga to klasyka literatury dziecięcej i jednocześnie lektura szkolna w klasach szkoły podstawowej. Ta wspaniała powieść weszła w skład serii "Kanon Literatury Dziecięcej – lektury szkolne" wydawanej przez Edipresse (jako tom drugi kolekcji). 
Powieść składa się z 8 rozdziałów, z czego pierwsze trzy opowiadają historię małego chłopca, który był wychowywany przez wilki mieszkające w dżungli. Gdy chłopcu zaczęło grozić niebezpieczeństwo (polował na niego tygrys), musiał wrócić do swojej wioski.  Czy potrafił żyć wśród ludzi, czy udało mu się pokonać tygrysa? Tego dowiesz się kupując tę książkę. Ta historia wciągnie nie tylko małego czytelnika, ale też i dorosłego. Świetnie nadaje się do wspólnego, rodzinnego czytania (np. przed snem).
Kolejne rozdziały stanowią odrębne całości i opowiadają historię bohaterskich zwierząt, np. foki Kotika czy duchu słoni – Toomai. 
Rudyard Kipling – autor powieści - opisał zwierzęta podobnie, jak ludzi. Prawa, które wśród nich panują, są jednak o wiele bardziej sprawiedliwe i jasne. Prawo dżungli każe solidaryzować się z mieszkańcami dżungli, nigdy nie wykraczać poza swoje terytorium, nie napadać na człowieka. Autor opisał także, jak człowiek traktuje zwierzęta, jaki jest bezwzględny i okrutny (Biała foka), jak przedmiotowo traktuje żywe istoty, których używa do własnych celów (Słudzy jej królewskiej mości).
Polecamy!

Serię "Kanon Literatury Dziecięcej – lektury szkolne" (całą lub jej poszczególne tomy) można zamówić na stronie hit salonik.pl

  • Cena:
  • 1.00 ml 14.99 zł
2016-09-14

Opinie (0)

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty

Top recenzentki

Ulubione rodziców