Daylette, Tabletki (Gedeon Richter)

3.5/5 na 16 recenzji
3,5
19% kupi ponownie

Opis: Daylette - Ethinylestradiolum, Drospirenonum. Antykoncepcja doustna.

1 tabl. powl. zawiera 3 mg drospirenonu i 0,02 mg etynyloestradiolu. Preparat zawiera laktozę.
Złożony doustny preparat antykoncepcyjny zawierający etynyloestradiol oraz progestagen drospirenon. Podstawowym mechanizmem działania antykoncepcyjnego preparatu jest zahamowanie owulacji oraz wywołanie zmian w endometrium. W dawkach terapeutycznych drospirenon wykazuje również działanie antyandrogenne oraz niewielkie działanie antymineralokortykosteroidowe. Nie ma właściwości estrogennych, glikokortykosteroidowych oraz antyglikokortykosteroidowych (profil farmakologiczny drospirenonu jest bardzo zbliżony do naturalnego progesteronu). Drospirenon szybko i niemal całkowicie wchłania się po podaniu doustnym, osiągając Cmax po 1-2 h. Biodostępność wynosi 76-85%, pokarm nie wpływa na biodostępność. Wiąże się z albuminami, nie wiąże się z SGBH i CBG. Jest szybko metabolizowany, metabolity są wydalane z kałem i moczem. T0,5 wynosi ok. 40 h. Etynyloestradiol szybko i całkowicie wchłania się po podaniu doustnym, osiągając Cmax po 1-2 h. Podlega efektowi pierwszego przejścia, który cechuje duża zmienność osobnicza. Biodostępność wynosi około 60%. W 98,5 % wiąże się z białkami osocza i indukuje syntezę wątrobową SHBG. Jest całkowicie metabolizowany, metabolity są wydalane z żółcią i moczem. T0,5 wynosi ok. 24 h.

  • Cena:
  • 1.00 szt 34.90 zł
2012-06-25

Opinie (16)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

mantra
mantra
2014-02-17

Warto skonsultować z lekarzem

Są to jedyne tabletki anty które biorę (od 10 miesięcy), ale chyba przestanę je stosować. Zniknęły bolesne i obfite miesiączki co mnie bardzo cieszy, nie przytyłam, nie nabieram wody, minimalnie powiększyły mi się piersi (tak mi sie wydaje).
Po pół roku spadło mi libido praktycznie do 0, nie mam ochoty na sex, pomimo że mam 26 lat i wspaniałego partnera. Mam też depresyjny nastrój, jestem jakby drażliwa, nerwowa a wcześniej byłam raczej spokojną osobą odporną na fochy i humory.

ZALETY:

- nie zatrzymuje wody - nie podwyższa wagi - "poprawia" miesiączki

WADY:

- spadek libido - trudności w podnieceniu się - powoduje "dziwne" nastroje/ humory

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty

Top recenzentki

Ulubione rodziców