Bangla – katalog produktów dla dzieci i dla rodziców

Zmieniamy się dla Ciebie! Katalog produktów Babyonline oraz Bangla zostały połączone! Nowy katalog od teraz jest integralną częścią serwisu MamoToJa.pl (dawniej Babyonline.pl). Dowiedz się więcej o zmianach!

Folik, kwas foliowy (Gedeon Richter)

4.5/5 na 13 recenzji
4,5
0% kupi ponownie

Opis: Folik (Acidum foli cum) firmy Gedeon Richter to preparat preparat witaminowy, dostępny bez recepty. Rekomendowany w celu zapobiegania niedoborom kwasu foliowego u kobiet przed poczęciem i we wczesnym okresie ciąży, w celu zmniejszenia ryzyka powstawania wad cewy nerwowej u potomstwa.
Substancją czynną preparatu jest kwas foliowy, witamina z grupy B. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju organizmu. Odgrywa on istotną rolę w tkankach, w których zachodzą liczne podziały komórkowe (układ krwiotwórczy, nabłonek przewodu pokarmowego, tkanki płodu). Jest niezbędny w procesie mielinizacji włókien nerwowych.
Przyjmowanie kwasu foliowego w dawce 0,4 mg na dobę i wyższych zmniejsza ryzyko występowania u potomstwa wrodzonych wad układu nerwowego, takich jak rozszczep kręgosłupa oraz inne defekty ośrodkowego układu nerwowego powstające w wyniku zaburzenia procesu tworzenia się cewy nerwowej.
Preparat ma postać tabletek do stosowania doustnego. Jedna tabletka zawiera 0,4 mg kwasu foliowego.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na kwas foliowy, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Nie przekraczaj zaleconych dawek, ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku, a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
24-godzinny System Informacji Medycznej oraz zgłaszanie działań niepożądanych:
+48-22-755-96-48. Adresy e-mail: lekalert@gedeonrichter.com.pl, lekalert@grodzisk.rgnet.org
Opakowanie: 30, 60, 90 tabletek.
Gdzie można kupić: apteka internetowa doz.pl

  • Cena:
  • 1.00 szt 0.00 zł
2012-04-23

Opinie (13)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

2012-04-23

Dobry produkt

Ten kwas foliowy stosowałam dokładnie 2 miesiące przed zajściem w ciążę. Później, kiedy byłam w 1 trymestrze lekarz także mi go polecił. I tak przetrwałam do końca 3 miesiąca ciąży, bez trucia się innymi lekami. Nawet przy 100% dobrze przebiegającej ciąży lekarze zalecają ten kwas, ponieważ ma dobre działanie na płód. Folik jest chyba jednym z najbardziej popularnych kwasów foliowych, bo w każdej aptece gdy farmaceuta usłyszał słowa "kwas foliowy" podał mi właśnie ten. Cena jest umiarkowana - dałam 7zł za 30 tabletek.

ZALETY:

- popularny - dostępny w każdej aptece - polecany przez ginekologów - cena

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty w kategorii: Witaminy dla kobiet w ciąży, suplementy diety

Producenci polecają

Top produkty