Novynette (Gedeon Richter)

3/5 na 17 recenzji
3,0
18% kupi ponownie

Opis: Tabletki antykoncepcyjne Novynette w założeniu producenta przygotowane zostały specjalnie z myślą o młodych kobietach, rozpoczynających dopiero stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Środek składa się z dwóch syntetycznych hormonów - etynyloestradiolu obecnego we wszystkich preparatach dwuskładnikowych i nowoczesnego dezogestrelu. Niewielkie dawki obu środków, zamknięte w jednej tabletce powlekanej, nie wpływają na poziom leptyny w organizmie odpowiedzialnej między innymi za wahania wagi i wskaźnik BMI, przez co polecane są przede wszystkim kobietom, którym zależy na utrzymaniu stałej wagi podczas przyjmowania leku. Badania producenta wykazały, że w przypadku aż 84,1% kobiet przyjmujących lek, nie zanotowano znaczących zmian wagi ciała.
Niewielkie, w porównaniu do konkurencyjnych monofazowych tabletek dwuskładnikowych, dawki syntetycznych hormonów sprawiają, że środek jest dobrze tolerowany przez organizm większości kobiet. U niewielkiej liczby kobiet przyjmujących preparat obserwowano zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, wzdęcia), okresową niepłodność po przerwaniu leczenia, ostudę, zmiany gruczołu piersiowego, zmianę wydzielania śluzu szyjkowego, nadżerki szyjki macicy, żółtaczkę cholestatyczną, migreny, alergiczne zmiany skórne, depresję, grzybicę pochwy, zmianę krzywizny rogówki, nietolerancję soczewek kontaktowych.
Skład: Ethinylestradiolum 0,02mg + Desogestrelum 0,15mg

  • Cena:
  • 21.00 szt 24.00 zł
2010-02-11

Opinie (17)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

barbara-31
barbara-31
2010-02-25

raczej nie dla mnie

Stosując je przez kilka miesięcy zauważyłam zarówno ich zalety jak i wady.Biorąc je wieczorem o tej samej godzinie nie odczuwałam żadnych dolegliwości typu bóle głowy,nudności.Po 2m-cach biust znacznie się zwiększył ale i przybyło w innych częściach ciała co świadczyło,że zatrzymuje mi wodę w organizmie.Miesiączki się skróciły i nie były bolesne ale pomiędzy kolejnymi występowały nieraz plamienia.Oznaczenie na blistrze też nie ciekawe pomocna może być taka naciągana koszulka ja ją dostałam od pani doktor.Ale jeśli stosuje się je według wskazań to zabezpieczają to potwierdzam.

ZALETY:

przystępna cena

WADY:

złe oznakowanie,tab.są nie powlekane

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty

Top recenzentki

Ulubione rodziców