Clotrimazolum (GSK Glaxo Smith Kline)

4.5/5 na 19 recenzji
4,5
79% kupi ponownie

Opis: Lek stosuje się w grzybiczym zapaleniu skóry spowodowanym zakażeniami dermatofitami, pleśniakami, grzybami dimorficznymi, w zakażeniach drożdżakowych skóry i błony śluzowej (kandydoza) oraz w łupieżu pstrym.
Skład
1 g kremu zawiera 10 mg klotrimazolu.
Działanie
Charakteryzuje się szerokim spektrum działania, hamując rozwój większości patogennych grzybów powodujących zakażenia skórne u ludzi. W małych stężeniach działa fungistatycznie, w dużych – grzybobójczo.
Klotrymazol hamuje proces biosyntezy ergosterolu, który jest niezbędny do budowy błony komórkowej grzybów. Powoduje zaburzenia w funkcjonowaniu błony i zwiększenie jej przepuszczalności. W konsekwencji następuje uszkodzenie składników komórki grzybiczej i jej rozpad.

Wskazania
Lek stosuje się w grzybiczym zapaleniu skóry spowodowanym zakażeniami dermatofitami, pleśniakami, grzybami dimorficznymi, w zakażeniach drożdżakowych skóry i błony śluzowej (kandydoza) oraz w łupieżu pstrym.
Dawkowanie
2-3 razy dziennie nanosi się cienką warstwę kremu na miejsca chorobowo zmienione, lekko wcierając. Czas leczenia wynosi 2-4 tygodnie.

Uwagi
Leczenie należy przerwać, jeśli brak jest poprawy po 2 tygodniach stosowania preparatu w grzybicy podudzi lub po 4 tygodniach - w grzybicy skóry i stóp.

  • Cena:
  • 20.00 g 3.00 zł
2010-05-30

Opinie (19)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

2010-05-30

Na stałe zagościł w mojej apteczce

Znam ten lek od wielu lat,używam go zamiennie z Clotrimazolum innych firm,a także innych maści do smarowania okolic intymnych w przypadku dokuczliwego swędzenia i pieczenia miejsc intymnych.Bardzo często zdarzają mi się różnorakie infekcje miejsc intymnych.Objawia się to pieczeniem,swędzeniem okolic intymnych,miejsca chore są podrażnione i bolą przy dotyku,odczuwam też pieczenie w okolicach cewki moczowej.Lek Clotrimazolum używam dość często,jak tylko poczuję jakiś dyskomfort w okolicach intymnych.Lek działa w miarę dobrze.Fakt,na mocniejsze infekcje potrzebne są globulki dopochwowe,ale gdy infekcja nie jest zbyt silna lub nie ma za dużego swędzenia,lek pomaga.Jeśli się uchwyci moment rozpoczęcia się infekcji Clotrimazolum może powstrzymać toczący się proces zapalny.Lek łatwo wsmarowuje się w skórę,dość długo utrzymuje się na skórze.Fakt,brudzi bieliznę,ale nie ma problemów z praniem,choć można też założyć wkładkę i bielizna się wtedy nie brudzi.Niestety czasami lek wywołuje lekkie pieczenie krótko po posmarowaniu,zwłaszcza,gdy błony śluzowe są podrażnione lub pęknięta jest skóra w okolicach intymnych.

ZALETY:

-skuteczny w większości infekcji grzybiczych, -łatwy w stosowaniu, -bardzo tani, -wydajny, -mogą go stosować nawet małe dzieci,bezpieczny w ciąży.

WADY:

-lekkie pieczenie po posmarowani leku,które niedługo znika, -w silnych infekcjach potrzebne są globulki lub tabletki doustne.

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty w kategorii: Preparaty przeciwgrzybiczne

Producenci polecają

Top produkty