Bangla – katalog produktów dla dzieci i dla rodziców

Zmieniamy się dla Ciebie! Katalog produktów Babyonline oraz Bangla zostały połączone! Nowy katalog od teraz jest integralną częścią serwisu MamoToJa.pl (dawniej Babyonline.pl). Dowiedz się więcej o zmianach!

Infanrix Hexa - szczepionka skojarzona (DTP+IPV+Hib+WZW B) (GSK Glaxo Smith Kline)

3/5 na 248 recenzji
3,0
0% kupi ponownie

Opis: Infanrix hexa jest szczepionką dostępną w postaci proszku i zawiesiny do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań. Szczepionka zawiera następujące substancje czynne: toksoidy (toksyny osłabione chemicznie) błonnicze i tężcowe, części Bordetella pertussis (bakteria wywołująca krztusiec), części wirusa zapalenia wątroby typu B, inaktywowane (zabite) poliowirusy i polisacharydy (cukry) z bakterii Haemophilus influenzae typ b („Hib” - bakteria wywołująca zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych).
SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNYCH
Po rozpuszczeniu, 1 dawka (0,5 ml) zawiera:
     a. Toksoid błoniczy * ≥ 30 j.m.
     b. Toksoid tężcowy * ≥40 j.m.
     c. Antygeny krztuścowe
         - Toksoid krztuścowy * 25 mikrogramów
         - Hemaglutynina włókienkowa * 25 mikrogramów
         - Pertaktyna * 8 mikrogramów
     d. Antygen powierzchniowy rekombinowany wirusa
        - Hepatitis B** (białko S)*** 10 mikrogramów
     e. Inaktywowany poliowirus
        - typ 1 40 jednostek antygenu D
        - typ 2 8 jednostek antygenu D
        - typ 3 32 jednostki antygenu D
     f. Polisacharyd Haemophilus influenzae typ b *** 10 mikrogramów
     związany z toksoidem tężcowym 20-40 mikrogramów
     
     * adsorbowane na wodorotlenku glinu Ogółem: 0,95 miligrama
     ** uzyskiwany metodą inżynierii genetycznej z hodowli komórek drożdży (Saccharomyces cerevisiae)
     *** adsorbowane na fosforanie glinu Ogółem: 1,45 miligrama
POSTAĆ FARMACEUTYCZNA
     Proszek i zawiesina do sporządzenia zawiesiny do wstrzykiwań.
     Komponenta (DTPa-HBV-IPV) zawierająca toksoid błoniczy, toksoid tężcowy, antygeny krztuścowe, antygen wirusa zapalenia wątroby typu B i inaktywowany wirus poliomyelitis jest białą mętną zawiesiną.
     Liofilizowana komponenta Haemophilus influenzae typu b (Hib) ma postać białego proszku.
Preparat Infanrix hexa stosuje się w szczepieniu dzieci poniżej trzeciego roku życia przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, poliomyelitis (polio) i chorobom wywoływanej przez Hib (jak bakteryjne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych). Szczepionka jest również stosowana jako szczepienie uzupełniające.
Lek jest dostępny wyłącznie na receptę.
W dziewięciu badaniach wykazano, że szczepienia pierwotne zawierające preparat Infanrix hexa były tak samo skuteczne w osiąganiu ochronnych poziomów jak oddzielne szczepionki zawierające te same substancje czynne. Ogólnie w ciągu pierwszego miesiąca po szczepieniu pierwotnym 95-99% dzieci wytworzyło przeciwciała przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi, wirusowi zapalenia wątroby typu B, poliowirusom i Hib.
W dodatkowych badaniach wykazano, że szczepienie uzupełniające preparatem Infanrix hexa było tak samo skuteczne jak oddzielne szczepionki zawierające te same substancje czynne, w ciągu jednego miesiąca po szczepieniu uzupełniającym.
W randomizowanym badaniu porównawczym, odnotowano mniejszą częstość występowania poważnych działań niepożądanych po szczepieniu szczepionką Infanrix hexa w porównaniu do szczepionki przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi (DTP) z pełnokomórkową komponentą krztuścową.
Informacje dodatkowe

  • Cena:
  • 1.00 szt 200.00 zł
2009-03-30

Opinie (248)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

U.G.
2009-05-31

Niebiezpieczne dla życia i zdrowia skutki uboczne szczpionki Infanrix Hexa

Absolutnie nie polecam tej szczepionki. Po trzeciej dawce Inf.Hexa dziecko zostało przewiezione karetką do szpitala. Powodem była seria drgawek z utratą świadomości. Przeżyliśmy koszmar! Dwa tygodnie w szpitalu, a potem diagnoza - szczepionka zaatakowała układ neurologiczny, czego objawem były drgawki i podwyższona cytoza (pomylona z rozpoczynającym się zapaleniem opon m.-r.). Nigdy więcej nie skorzystam ze szczepionek skojarzonych!

WADY:

Niebezpieczne dla życia i zdrowia skutki uboczne

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty w kategorii: Szczepionki

Producenci polecają

Top produkty