SYNFLORIX szczepionka przeciw pneumokokom (GSK Glaxo Smith Kline)

5/5 na 11 recenzji
5,0
73% kupi ponownie

Opis: Preparat jest skoniugowaną szczepionką przeciw pneumokokom. Zastosowanie szczepionki pomaga chronić dzieci w wieku od ukończenia 6 tygodnia życia do 2 rż przed bakteriami o nazwie "Streptococcus pneumoniae", które mogą powodować ciężkie choroby, w tym zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, posocznicę (sepsę) lub bakteriemię (obecność bakterii we krwi), zapalenie ucha i zapalenie płuc. Preparat pomaga organizmowi wytworzyć własne przeciwciała.
Przeciwciała są częścią układu immunologicznego, który chroni dziecko przed zachorowaniem na wymienione choroby. Dawkowanie: Szczepionkę należy wstrzykiwać domięśniowo, najlepiej w przednio-boczną powierzchnię uda u niemowląt, a w mięsień naramienny u małych dzieci. Zaleca się, aby pacjenci, którzy jako pierwszą dawkę otrzymali szczepionkę Synflorix, zostali poddani pełnemu cyklowi szczepienia tą samą szczepionką.
Podobnie jak w przypadku wszystkich szczepionek podawanych w postaci wstrzyknięć, należy zapewnić możliwość właściwego natychmiastowego leczenia i odpowiednią opiekę medyczną na wypadek wystąpienia rzadkich przypadków reakcji anafilaktycznej po podaniu szczepionki.
Preparat można podawać równocześnie z innymi szczepionkami przeznaczonymi do stosowania u dzieci, takimi jak szczepionka przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi, Haemophilus influenzae typu b, doustna lub inaktywowana szczepionka przeciw polio, szczepionka przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, szczepionka przeciw odrze, śwince, różyczce, ospie wietrznej, doustna szczepionka przeciw rotawirusom oraz skoniugowana szczepionka przeciw meningokokom typu C.
Każda szczepionka powinna być wstrzyknięta w inne miejsce ciała. Preparat jest zawsze wstrzykiwany domięśniowo, zazwyczaj w udo lub w ramię.
Typowy schemat szczepienia obejmuje podanie 3 dawek szczepionki zgodnie z lokalnymi zaleceniami. Lekarz może także zaproponować inny schemat szczepienia. Istotne jest przestrzeganie zaleceń lekarza lub pielęgniarki, tak aby dziecko otrzymało pełny cykl szczepień. Kolejne dawki podawane będą w odstępach nie krótszych niż 1 miesiąc.
Pierwszą dawkę można podać najwcześniej po ukończeniu 6 tygodnia życia. Niemowlęta w wieku od 7 do 11 miesięcy otrzymają 2 dawki szczepionki. Pomiędzy dawkami musi być zachowany co najmniej miesiąc odstępu.
Trzecią dawkę podaje się w drugim rż dziecka, z zachowaniem odstępu co najmniej 2 miesięcy. Małe dzieci w wieku od 12 do 23 miesięcy otrzymają 2 dawki szczepionki.
Pomiędzy dawkami muszą być zachowane co najmniej dwa miesiące odstępu.

  • Cena:
  • 1.00 szt 300.00 zł
mama_emilkimama_emilki
2009-11-05

Opinie (11)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

mama_emilki
mama_emilki
2009-11-06

Nie żałuję decyzji i wierzę że zaprocentuje

Szczepienia nieobowiązkowe wzbudzały i bedą wzbudzać wiele kontrowersji i pytań, a także domniemań, że wszystko jest kampanią napędzaną przez koncerny farmaceutyczne.
Być może tak jest, ale wszystko to trafia do umysłów matek, które niczego innego nie pragną jak tylko ustrzec dziecko przed czym tylko się da, dla świadomości, że zrobiły co było można, aby dziecko ochronić.
Ja nie do końca wierzę w te teorie o koncernach farmacetycznych, bo sama teoria skąś się musi brać, być może jestem tą zaślepioną matką, ale wiem, jak powszechne są pneumokoki. Większość ludzi jest nosicielem pneumokoków, zamieszkują one w noskach dzieci, można je przenosić na dłoniach, na ubraniach, więc o zakażenie nie trudno. A organizm małych dzieci jest wobec nich bezbronny, wystarczy lekkie zachwianie odporności, aby rozwinęła się infekcja, choroba, powikłania.
Szczepionka ta chroni przed bardzo poważnymi chorobami, niestety jest bardzo droga i nie każdy może sobie na nią pozwolić, tu nie jest to kwestia 400 zł jak przy szczepionkach skojarzonych, to już znaczna kwota, ale to inna kwestia....
U nas rozwiązaniem były pieniążki z "becikowego", które postanowiliśmy przeznaczyć na szczepionki właśnie.
I nie żałuję tego wyboru, czuję się spokojniejsza, niż gdybym dziecka nie zaszczepiła.
A sama szczepionka - jesteśmy już po wszystkich 3 dawkach, żadnych powikłań, odczynów poszczepiennych, alergii, nic. Miejsce po wkłuciu niewidoczne, także super.
Myślę, że to była dobra inwestycja.

WADY:

CENA - wszystkie "Mądre Głowy" zgodnie mówią że lepiej zpobiegać niż leczyć, ale szczepienia nie są i nie będą refundowane; niestety rodzice ubożsi, którzy chcieliby zaszczepić pozostaną z poczuciem niedowartościowania

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty

Top recenzentki

Ulubione rodziców