Actitrin syrop (Hasco-Lek)

4/5 na 6 recenzji
4,0
33% kupi ponownie

Opis: 5 ml syropu zawiera: substancje czynne - chlorowodorek triprolidyny 1,25 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg, bromowodorek dekstrometorfanu 10 mg.
substancje pomocnicze - maltitol ciekły, sodu benzoesan, metylu parahydroksybenzoesan, sacharyna sodowa, lewomentol, wanilina, aromat "cola" (substancje aromatyczne naturalne, triacetyna E1518, etanol), barwniki (żółcień chinolinowa, czerwień koszenilowa, czerń brylantowa), etanol 96% (v/v), woda oczyszczona.
Działanie
Lek Actitrin zawiera trzy substancje czynne: triprolidynę, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Triprolidyna w skojarzeniu z pseudoefedryną hamuje odruch kichania, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa i inne objawy przeziębienia. Pseudoefedryna ponadto zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa przez co zwiększa jego drożność. Dekstrometorfan dizała przeciwkaszlowo.
Wskazania
Lek Actitrin stosuje się w leczeniu objawowym w stanach zapalnym górnych dróg oddechowych (grypa, przeziębienie i inne infekcje gónych dróg oddechowych) przebiegających z kaszlem, obrzękiem błony śluzowej nosa i wodnistym wysiękiem z nosa.
Dawkowanie:

dzieci od 7 do 12 lat: 5 ml syropu 3 do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 6 godzin.
dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 10 ml syropu 3 do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 6 godzin.

  • Cena:
  • 100.00 ml 13.00 zł
2010-10-13

Opinie (6)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

beata
2011-02-21

ogólnie bym poleciła

nie wiem czy jest taki rewelacyjny.na początku tak myślałam podawałam go córce dwu letniej (2ml) co 6 godz i wydawało się że już jest zdrowa kiedy od dzisiaj zaczeła znowu kaszleć i troszke stan podgorączkowy. natomiast starsza córka 6 lat (4ml) odpukać coraz lepiej myślę że będzie dobrze.

ZALETY:

łatwy w stosowaniu dość znnośny smak jak dla dzieci smakuje troche jak COLA ;)

WADY:

nie widzę

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty w kategorii: Leki na przeziębienie i grypę

Producenci polecają

Top produkty