Bangla – katalog produktów dla dzieci i dla rodziców

Zmieniamy się dla Ciebie! Katalog produktów Babyonline oraz Bangla zostały połączone! Nowy katalog od teraz jest integralną częścią serwisu MamoToJa.pl (dawniej Babyonline.pl). Dowiedz się więcej o zmianach!

Paracetamol, zawiesina doustna dla niemowląt i dzieci (Hasco-Lek)

3.5/5 na 17 recenzji
3,5
59% kupi ponownie

Opis: Preparat stosowany w stanach gorączkowych, bólach (w tym związanych z wyrzynaniem zębów, reakcją organizmu na szczepienie, ból głowy)
Skład:
5 ml zawiesiny doustnej zawiera:
substancję czynną:
Paracetamol 120 mg
substancje pomocnicze: sacharoza, guma ksantan, kwas cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa, sodu benzoesan, czerwień koszenilowa, aromat truskawkowy, woda oczyszczona.
Wskazania
Wskazaniem do stosowania leku są stany gorączkowe i bóle różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bóle związane z wyrzynaniem się zębów, bole głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu) oraz dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy).
Dawkowanie:
Lek stosuje się doustnie.
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, przeciętna jednorazowa dawka wynosi 10-15 mg na kilogram masy ciała lub wedłud poniższej tabeli wiekowej. Pojedynczą dawkę można podawać 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.
Przeciwwskazania:
Nie należy stosować leku jeśli występuje uczulenie na którykolwiek składnik leku, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, ciężka niewydolność nerek, choroba alkoholowa. Nie stosować u niemowląt poniżej 3 miesiąca życia.
Działania niepożądane:
Zaburzenia krwi i układu chłonnego
Bardzo rzadko: zmniejszenie liczby płytek krwi, leukocytów.

Zaburzenia żołądka i jelit
Bardzo rzadko: nudności, wymioty, biegunka.

Zaburzenia układu immunologicznego
Rzadko: skórne reakcje uczuleniowe: pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.

  • Cena:
  • 150.00 g 7.50 zł
2010-10-13

Opinie (17)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

kimi2007
2014-01-29

w/g słaby

U mojej 2-letniej córci się nie sprawdził. Długo zbijał gorączke, która szybko nawracała. Więc się namęczyłyśmy...

ZALETY:

dobry smak

WADY:

długo zbija gorączke krótki efekt

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty w kategorii: Preparaty przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne

Producenci polecają

Top produkty