Niedźwiedź w dużym niebieskim domu (Jim Henson Company)

5/5 na 25 recenzji
5,0
84% kupi ponownie

Opis: Przesympatyczny pluszowy niedźwiedź zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy w swoim niebieskim domu.
Spotkamy tam starych, dobrze znanych przyjaciół: psotną myszkę Tutka, której królestwem jest kuchnia, dwie wyderki Pipa i Popa pląsające w łazience, lemura Trelka oraz tajemniczą Zjawę.

"Niedźwiedź w dużym niebieskim" domu to pełne ciepła i humoru historie mieszkańców niebieskiego domu. Tytułowy bohater uczy dzieci przyjaźni, empatii, zwracania uwagi na potrzeby innych, troskliwości oraz pokazuje jak ważny w życiu każdego jest dom rodzinny, w którym wszyscy mieszkańcy dbają o siebie, okazują sobie szacunek i przywiązanie.

Serial, którego twórcą jest Jim Henson - "ojciec" słynnych Muppetow, pokazywany jest w ponad 25 krajach na całym świecie. Został uhonorowany nagrodą Związku Reżyserów Amerykańskich za reżyserię w kategorii programów dziecięcych i uzyskał nominację do nagrody Emmy.

  • Cena:
  • 1.00 szt 0.00 zł
2009-11-29

Opinie (25)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

2010-05-08

Idealna bajka dla każdego dziecka

"Niedźwiedź w dużym niebieskim domu" to idealna bajka dla małych i większych dzieci.Mój synek oglądał tę bajkę przez wiele miesięcy.Obecnie synek ma już 10 lat i uważa,że bajka jest dla młodszych dzieci,ale gdy jeszcze ją oglądał,był nią zachwycony.Najbardziej podobały się synkowi następujące postacie występujące w bajce: wydry,mysz,dwa misie.Elementem tajemniczości i magii jest zjawa,która zawsze opowiada misiowi niesamowite historie.Z bajki płynie zawsze jakiś morał, miś uczy dzieci jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach życiowych np.co jest niebezpieczne dla dzieci.Bajka jest bardzo żywa i kolorowa, a postacie barwne,co sprawia,że bajka jest bardzo lubiana przez dzieci.Oglądając bajkę dzieci uczą się także piosenek oraz nowych, prostych słówek w języku angielskim.Oprócz postaci zwierzątek w bajce występuje również księżyc i słońce.Bajka jest czasami zabawna,a zawsze bardzo interesująca.Pamiętam jak mój synek codziennie czekał na nowy odcinek swojej ulubionej bajki.Jako rodzic mogę stwierdzić (a sama również oglądałam kilka odcinków bajki),że w bajce nie ma wulgaryzmów i treści nieodpowiednich dla dzieci.Bajka zawiera element edukacyjny, oprócz oczywistej funkcji zabawowej.

ZALETY:

-ciekawa postać misia oraz innych zwierzątek, -każdy odcinek opowiada jakąś inną historię, -dzieci mogą nauczyć się piosenek i angielskich słówek, -bajki są bardzo zabawne i interesujące, -postacie mówią w języku polskim.

WADY:

-nie ma.

Filtruj:
Sortuj: