Altacet żel lub tabletki do rozpuszczania (Lek)

4/5 na 28 recenzji
4,0
61% kupi ponownie

Opis: Preparat do stosowania zewnętrznego o działaniu przeciwzapalnym, ściągającym, przeciwobrzękowym, ochładzającym, słabo odkażającym i łagodzącym dolegliwości bólowe. Zmienia pH skóry i rozpulchnia naskórek. Wytwarza kwaśne środowisko niekorzystne dla rozwoju bakterii patogennych.
Działanie: Działanie ochładzające preparatu jest związane z obecnością mentolu, parowaniem wody, etanolu i kwasu octowego. Mentol zmniejsza także wrażli-wość skórnych zakończeń nerwowych i powoduje miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych. Działanie ściągające jest związane z koagulacją białek na powierzchni tkanek, dotyczy to również nerwów czuciowych i powoduje złagodzenie bólu w obrębie ogniska zapalnego.
 Uwaga: Przeciwskazania: nadwrażliwość na składniki leku. Nie stosować preparatu na otwarte, rozległe rany oraz w przypadkach infekcji skórnych.
 Sposób użycia: stosować na bolące miejsca 3,4 razy dziennie, najlepiej w formie okładów.
 Skład:
substancja czynna - octanowinian glinu 1,0 g; substancje pomocnicze - etanol, mentol, p-hydroksybenzoesan etylu, p-hyroksybenzoesan propylu, żel poliakrylowy do 100,0 g.

  • Cena:
  • 75.00 g 10.00 zł
2010-04-25

Opinie (28)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

wiola22
2010-04-25

skuteczny

altacet w żelu jest zawsze w mojej apteczce domowej pomaga całej mojej rodzinie jest dobry przy stłuczeniach obrzekach stawowych oraz spowodowanych oparzeniach i stopnia ja bardzo często smaruje malcowi miejsce kiedy się pożądnie uderzy i widze że np najczęściej jest to głowa smaruje mu żel szybko się wchłania świetnie się rozsmarowywuje ma przyjemny delikatny zapach mentolowy i chłodzi miejsce obolałe ostatnio mój malec złamał paluszka też w pierwszej kolejności stosowaliśmy właśnie altacet był mniejszy ból po wizycie ortopedycznej rownież zalecono nam altacet w wersji okładów tubka jest wydajna starcza na długo warto trzymać go w lodówce zwłaszcza w upalne dni jest niedrogi można go dostać w aptece ale ostatnio zauważyłam że jest też na stacjach benzynowych warto mieć go w swoim domu jest do stosowania zewnętrznego może go używać dorosły ale również dobrze skutkuje u małych dzieci lepszy jest w żelu niż ten który trzeba rozpuszczać odkręcasz tubkę i używasz w każdej chwili nam pomógl nie raz

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty

Top recenzentki

Ulubione rodziców