• Dodano 48,985 produktów
  • Napisano 187,004 opinii
  • 161,694 recenzentów

Bangla – katalog produktów dla dzieci i dla rodziców

Zmieniamy się dla Ciebie! Katalog produktów Babyonline oraz Bangla zostały połączone! Nowy katalog od teraz jest integralną częścią serwisu MamoToJa.pl (dawniej Babyonline.pl). Dowiedz się więcej o zmianach!

Baza Easy Fix (Maxi Cosi)

5/5 na 5 recenzji
5,0
0% kupi ponownie

Opis:

W trosce o bezpieczeństwo Twojego dziecka bazy do fotelików Cabrio Fix zostały wyposażone w dodatkową podpórkę. Noga o regulowanej długości stabilizuje fotelik, zapobiegając jego obrotowi wokół osi uchwytów ISOFIX. Rozwiązanie to pozwala dodatkowo zredukować niebezpieczne siły działające na głowę i szyję dziecka podczas zderzenia. Podpórka jest rozwiązaniem alternatywnym dla górnego paska mocującego (ang. top-tether), który jest obecnie obowiązkowo stosowany w USA, a niebawem stanie się również standardem europejskim. Z powodu braku stosownego wyposażenia w trzeci punkt kotwiczenia, paska tego nie daje się obecnie zastosować w większości europejskich samochodów. Dzięki rozwiązaniu Maxi-Cosi polegającym na zastąpieniu górnego paska podpórką Twoje dziecko już dziś może korzystać ze wszystkich zalet ISOFIX. Do bazy przytwierdzone są dwa sztywne elementy mocujące - zaczepy ISOFIX. W samochodzie, w szczelinie pomiędzy oparciem a siedziskiem fotela samochodowego znajdują się uchwyty ISOFIX. Bazę ustawiamy na siedzeniu samochodu równolegle do uchwytów ISOFIX. Następnie przesuwamy bazę do tyłu, a sztywne elementy mocujące same automatycznie zatrzaskują się na uchwytach ISOFIX. Czynność tą ułatwiają prowadnice, które możemy wcześniej wcisnąć w szczelinę siedzenia na wysokości punktów kotwiczenia. Zalety ISOFIX Jak pokazują liczne publikacje, jednym z najczęstszych powodów śmierci i ciężkich obrażeń podczas wypadków samochodowych wśród dzieci używających fotelików jest niewłaściwe użycie fotelika. Chodzi tu m.in. o błędy montażu fotelika w samochodzie, o które nie trudno przy mocowaniu z użyciem pasów bezpieczeństwa. Nawet najlepszy fotelik zamocowany błędnie lub niestabilnie w samochodzie nie spełnia swojej roli. Dzięki ISOFIX fotelik jest zawsze mocno, stabilnie i trwale związany z ramą samochodu, a montaż fotelika jest szybki i łatwy. I nie ma tu miejsca na pomyłki. Prawidłowe zatrzaśnięcie się zaczepów ISOFIX w fotelikach Maxi-Cosi sygnalizowane jest dodatkowo zielonym wskaźnikiem. Od lutego 2006 wszystkie nowe samochody wprowadzane na rynek europejski będą musiały być standardowo wyposażone w punkty kotwiczenia ISOFIX. Czy Easy Fix będzie pasował do Twojego auta? Możesz to sprawdzić samodzielnie na stronie www.maxi-cosi.com

Cena:

  • 1.00 szt 630.00 zł
2008-09-07

Opinie (5)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

2009-07-02

Warta swojej ceny

Nie wiem jak z bezpieczeńswtem bo naszczęście nie sprawdzałam i żadnego wypadku nie miałam, ale wierze testom i widać że to pożądny produkt, wart swojej niemałej ceny. Bardzo stabilna i fotelik nie ma szans na przesuwanie się. Oprócz bezpieczeństwa to niesamowicie wygodny wynalazek, wystaczy tylko pociągnąc i już, nie trzeba bawić się w zapinanie, przekładanie i wsuwanie pasów.

ZALETY:

wygodna solidna bezpieczna sspełania swoją rolę

WADY:

droga

Filtruj:
Sortuj: