Elidel Krem, Pimecrolimusum (Novartis)

3.5/5 na 20 recenzji
3,5
40% kupi ponownie

Opis: Elidel jest białym, bezzapachowym, nie pozostawiającym plam i łatwo się rozprowadzającym kremem; jeden gram preparatu Elidel zawiera 10 mg pimekrolimusu.
Elidel jest niesteroidowym środkiem, stosowanym w leczeniu stanów zapalnych skóry. Lek działa na komórki w skórze odpowiedzialne za rozwój zapalenie oraz zaczerwienienie i swędzenie odczuwane przez pacjentów z łagodną i umiarkowaną świerzbiączką.
Elidel jest dostępny w tubkach zawierających 15 g, 30 g i 100 g preparatu.
Krem stosuje się do leczenia objawów łagodnej i umiarkowanej postaci świerzbiączki (atopowego zapalenia skóry) u dzieci (w wieku od 2 lat), młodzieży i dorosłych. Leczenie preparatem Elidel objawów przedmiotowych i podmiotowych świerzbiączki we wczesnym etapie ich rozwoju zapobiega ciężkiemu zaostrzeniu choroby i wiąże się z wydłużeniem okresów pomiędzy kolejnymi jej nasileniami.
Pimekrolimus jest lipofilową pochodną makrolaktamu askomycyny o działaniu przeciwzapalnym oraz wybiórczym na komórki inhibitorem syntezy i wydzielania cytokin. Wykazuje duże powinowactwo do makrofiliny-12, wiąże się z nią i hamuje zależną od wapnia fosfatazę kalcyneuryny, co prowadzi do zahamowania syntezy limfocytów T. Wykazuje dużą aktywność przeciwzapalną z potencjalnie małym wpływem na miejscową i układową odpowiedź immunologiczną.

Wskazania
Preparat jest wskazany do stosowania u pacjentów w wieku 2 lat i powyżej z łagodnym i umiarkowanym atopowym zapaleniem skóry w długotrwałym leczeniu cyklicznym, aby zapobiec zaostrzeniom choroby, a także w krótkotrwałym leczeniu objawów przedmiotowych i podmiotowych.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na pimekrolimus, inne makrolaktamy lub pozostałe składniki preparatu.

Środki ostrożności
Preparatu nie należy stosować na powierzchnię skóry objętą infekcją wirusową (herpes simplex, ospa wietrzna). Nie oceniano skuteczności i bezpieczeństwa stosowania preparatu w leczeniu atopowego zapalenia skóry z nadkażeniem bakteryjnym. Nie zaleca się stosowania preparatu u pacjentów z erytrodermią, z zespołem Nethertona. Nie przeprowadzono badań u pacjentów ze zmniejszoną odpornością i pacjentów z nowotworami złośliwymi skóry (brak danych dotyczących stosowania u tych pacjentów).

Ciąża i laktacja
Preparat nie powinien być stosowany w ciąży. Należy zachować ostrożność stosując preparat u kobiet karmiących. Kobiety karmiące nie powinny stosować kremu na skórę piersi, aby zapobiec niezamierzonemu podaniu kremu doustnie noworodkom.

Działania niepożądane
Bardzo często: uczucie pieczenia w miejscu stosowania kremu.

  • Cena:
  • 15.00 g 80.00 zł
2010-03-26

Opinie (20)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

iza
iza
2013-06-20

skuteczny

po długich przemyśleniach, przeczytaniu całego internetu i zasięgnięciu opinii kilku lekarzy dermatologów i alergologa zastosowałam krem elidel u mojego 0,5 rocznego dziecka, wcześniejsza walka dostępnymi środkami pielęgnacyjnymi, emolientami nie przynosiła żadnych efektów, dopiero krem elidel pozwolił uporać się z zaostrzonym azs, zmiany na całym ciele ustąpiły po 3 dniach stosowania

ZALETY:

skuteczny

WADY:

cena

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty

Top recenzentki

Ulubione rodziców