TheraFlu Extra-Grip, Proszek (Novartis)

3.5/5 na 31 recenzji
3,5
52% kupi ponownie

Opis: Lek wieloskładnikowy. Zawiera jako substancje czynne: chlorowodorek fenylefryny zmniejszający przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz maleninan feniraminy - substancję antyhistaminową zmniejszającą produkcję śluzowej wydzieliny w nosie.
Theraflu ExtraGRIP po rozpuszczeniu w wodzie tworzy gorący, aromatyczny napój.
Wskazania do stosowania:
Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno - stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju.
Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.
Należy skontaktować się z lekarzem, jeżeli: objawy chorobowe nie ustąpią w ciągu 5 dni, kaszel utrzymuje się dłużej niż 5 dni, pojawi się wysypka, gorączka lub uporczywy ból głowy; ból gardła z gorączką, bólem głowy, wysypką, nudnościami lub wymiotami utrzymuje się dłużej niż 2 dni.
W przypadku zażycia większej dawki leku Theraflu ExtraGRIP niż zalecana:
W przypadku przedawkowania należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.
W przypadku pominięcia dawki leku Theraflu ExtraGRIP:
Lek Theraflu ExtraGRIP powinien być stosowany co 4 - 6 godzin. Jeżeli dawka została jednak pominięta, należy zażyć lek tak szybko jak to możliwe i dalej kontynuować leczenie co 4 godziny.
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
1 saszetka zawiera:
substancje czynne: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg,
maleinian feniraminy 20 mg, substancje pomocnicze: sacharoza, acesulfam potasowy, barwnik D & C Yellow No 10, żółcień pomarańczowa, maltodekstryna M100, krzemionka koloidalna uwodniona, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.

6 lub 10 saszetek
1 saszetka zawiera proszek do sporządzania roztworu doustnego o naturalnym aromacie cytrynowym. Proszek jest rozpuszczalny w gorącej wodzie.

  • Cena:
  • 10.00 szt 14.00 zł
2010-01-22

Opinie (31)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

Tony
Tony
2013-01-12

Do D..py

Szczerze BARDZO TEGO NIE POLECAM!!! z żołądka zrobi sieczkę!!! Raz miałem gorączkę w nocy i zona mi to dała i całą noc nie przespałem. Przewracałem się z boku na bok w mękach, nie zgaga, nie pieczeni, potworne skurcze żołądka, odruchy wymiotne. Wrażenie jakby... nie do opisania. Ale zbagatelizowałem to, uznałem za efekt choroby. Przedwczoraj poczułem że zbiera mi się na chorobę, delikatne objawy, nie miałem nic z paracetamolem pod ręką i wypiłem w ciągu 12 godzin 2 dawki tego szajsu. W nocy chciałem dzwonić po pogotowie, nie wiedziałem co się ze mną dzieje, kolejne dwa dni już nawet nie zwracałem uwagi na bolący migdał, dwa dni bez jedzenia tylko woda i żadnych innych lekarstwa. Żołądek i jelita tak podrażnione że głowa boli. Bo tym świństwie dochodziłem do siebie 5 dni. NIE UŻYWAJCIE TEGO G..WNA!!!

ZALETY:

Przekonuje do chodzenia do lekarza nie leczenia się samemu

WADY:

Bardzo podrażnia żołądek i jelita, męki jak na średniowiecznych torturach

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty

Top recenzentki

Ulubione rodziców