Marvelon (Organon)

3.5/5 na 3 recenzji
3,5
67% kupi ponownie

Opis: Złożony, doustny środek antykoncepcyjny Marvelon, zaliczany jest do grupy monofazowych tabletek dwuskładnikowych, o wysokiej skuteczności i pewności zabezpieczenia. Sztuczny estrogen zawarty w preparacie został wzbogacony o gestagen trzeciej generacji – dezogestrel, cechujący się minimalnym działaniem androgennym, co przekłada się korzystnie na gospodarkę lipidowa organizmu kobiety. Podczas badań nie zaobserwowano wpływu środka Marvelon na układ krzepnięcia oraz gospodarkę węglowodanową. Dawka komponentów hormonalnych w preparacie została odpowiednio zrównoważona, dzięki czemu jest on dobrze tolerowany przez większość kobiet, a po zaprzestaniu stosowania płodność u większości kobiet udaje się przywrócić już po kilku miesiącach. Podobnie do innych dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych, również Marvelon przy regularnym przyjmowaniu zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory złośliwe jajnika i endometrium.
Podczas przyjmowania preparatu sporadycznie obserwuje się działania niepożądane, które w większości przypadków ustępują po ustabilizowaniu się sytuacji hormonalnej organizmu, która – zależnie od pacjentki – trwa od dwóch do pięciu miesięcy. W okresie tym mogą wystąpić: nudności i wymioty oraz zaburzenia jelitowe, zmiany w obrębie gruczołów piersiowych, zaburzenia metaboliczne, zmiany skórne, depresję, napady migreny, nadciśnienie, ból oczu przy stosowaniu szkieł kontaktowych.
Skład: Ethinylestradiolum 0,03mg + Desogestrelum 0,15mg

  • Cena:
  • 21.00 szt 26.00 zł
2010-02-11

Opinie (3)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

ulka
ulka
2011-02-06

polecam

Witam ta metoda antykoncepcji jest dobra dla kobiet które pamietaja by codziennie brac tabletki .ja brałam je 2 lata nic nie utyłam b.dobrze sie czułam i nie raz zdarzyło mi sie zapomniec o tabletce a mino to nie zaszłam w ciąze rewelacja polecam.

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty

Top recenzentki

Ulubione rodziców