Bangla – katalog produktów dla dzieci i dla rodziców

Zmieniamy się dla Ciebie! Katalog produktów Babyonline oraz Bangla zostały połączone! Nowy katalog od teraz jest integralną częścią serwisu MamoToJa.pl (dawniej Babyonline.pl). Dowiedz się więcej o zmianach!

Krople Sab Simplex (Pfizer)

4/5 na 359 recenzji
4,0
0% kupi ponownie

Opis: Doskonałe w walce z kolką niemowlęcą oraz wzdęciami.
Produkt posiada zakraplacz, ma łagodny słodki smak.

DAWKOWANIE: 0,6 ml=15 kropel do każdego mleka/posiłku*.
*Dawka dla dzieci od 3 tygodnia życia*
Szczegóły w ulotce, która jest do ściągnięcia (pod opisem). Niestety tylko jęz. niemiecki.
W częściach układu pokarmowego jest obecne w różnych ilościach również powietrze, ewentualnie gazy, które tu trafią podczas połykania wraz z pokarmem i powstają również podczas działania rozkładowego bakterii, obecnych w układzie pokarmowym.
Połknięte powietrze częściowo odchodzi podczas odbijania, gazy są następnie częściowo wchłaniane poprzez ścianę jelit lub odchodzą przez odbyt z ciała. Jeżeli jest równowaga gromadzenia i wydalania gazów naruszona, dochodzi do produkcji bąbelków, które spienią powłokę błony śluzowej na ścianie przewodu pokarmowego i ta następnie zabrania naturalnemu wchłanianiu się i wydalaniu gazów. To jest następnie przyczyną wrażenia pełności, wzdęcia i napięcia w brzuchu.
Do zwiększonej produkcji gazów w przewodzie pokarmowym dopomagają w dużym stopniu błędy w odżywianiu (wysoki udział tłuszczy i białka w pokarmie, itd.).
Sab Simplex rozłoży bąbelki w spienionej powłoce błony śluzowej ściany jelita, ale nie jest wchłaniany i w stanie niezmienionym odchodzi z ciała.
Skład: Simethiconum (Dimeticonum 350 - cum silicii dioxydo 92,5:7,5) 69,19 mg v 1 ml
Ulotka:

Skład i Składniki lecznicze: 1 ml (ok. 25 kropli) zawiesiny do zażycia zawiera 69,19 mg Simeticonu.
Pozostałe składniki: Carbomer, kwasek cytrynowy, hypromellose, benzoesan sodu, substancja słodząca (aspartam), sacharyna, kwas sorbinowy, aromat malinowy, aromat waniliowy, woda.
Opakowanie: Butelka z dozownikiem o pojemności 30 ml.

Zastosowanie:


Leczenie objawowe dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiarem wydzielania gazów, np. wzdęcia, uczucie przepełnienia.
Przygotowanie do badań w obrębie brzucha, np. rentgen, USG, gastroskopia, endoskopia.

Wzmocnione wydzielaniu gazów np. po operacjach

Zatrucia


Przeciwwskazania:
Nie wolno stosować przy nadwrażliwości na Simeticon lub inne składniki leku. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania w czasie ciąży i okresie karmienia piersią.

Interakcje z innymi lekami:
Nie znane

Dawkowanie:
O ile lekarz nie zaleci inaczej:
Niemowlęta: do każdej butelki (np. z sokiem lub z mlekiem) dodać 15 kropli Sab Simplexu.
Sab Simplex można mieszać z innymi płynami, np. z mlekiem. U niemowląt karmionych piersią można zaaplikować za pomocą łyżeczki bezpośrednio przed karmieniem.

Skutki uboczne:
Do tej pory nie zaobserwowano skutków ubocznych.

0,6 ml to 15 kropelek do każdego karmienia (mleka lub innego posiłku) - Dawka dla dzieci od 3 tygodnia życia.

  • Cena:
  • 30.00 ml 10.00 zł
Marka:Pfizer
Kategoria:Preparaty na kolkę
2009-01-07

Opinie (359)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

2010-10-15

bardzo dobry lek

Witam. Sprowadziłem z Niemiec krople na wzdęcia Sap Simplex, z uwagi na kolki mojego 1 miesięcznego synka. Rzeczywiście krople znacznie złagodziły przebieg kolki i teraz mój synek między godz. 18.00 a 20.00 tylko troszkę marudzi. Na efekt czekałem 4 dni. Lek naprawdę się sprawdza, ale chciałem się podzielić z Wami innym spostrzeżeniem. Sprowadziłem 1 buteleczkę leku z Niemiec Sab, który kosztował 9euro za buteleczkę 30ml + koszty przesyłki. Gdy zobaczyłem, że lek działa poprosiłem, aby moja znajoma przesłała mi z Niemiec kolejne butelki leku. Mogła mi przesłać jednorazowo tylko 2 buteleczki, bo jest zakaz przesyłania leków z Niemiec, dlatego większe paczki są sprawdzane. Zanim doszły do mnie te 2 buteleczki Sapu minęło 6 dni. Wtedy aby pomóc synkowi w kolce postanowiłem kupić jakiś zamiennik. W pierwszej kolejności kupiłem z żoną Espumisan w kroplach 24zł za 30ml, jednak nie zdziałał za wiele. Następnie kupiłem Bobotic, za który zapłaciłem w aptece 13zł za 30ml. Moja żona jest farmaceutką i przestudiowaliśmy składy tych leków. Sab Simplex 69,19 mg/ml Simeticonu, Espumisan 40 mg/ml Simeticonu oraz Bobotic 66,66 mg/ml Simeticonu. W moim mniemaniu i mojej żony lek Sab Simplex jest tak skuteczny ponieważ jego dawkowanie jest bardzo wysokie, w porównaniu z pozostałymi lekami, bo aż po 15 kropelek przed każdym karmieniem ( mój synek ssie mleko z piersi około 7-8 razy na dobę więc podaję mu 105 - 120 kropli na dobę Sab Simplex), gdzie np Espumisan w początkowych miesiącach życia podaje się 4 razy na dobę po 10 kropelek, a Bobotic 4 razy na dobę po 8 kropelek. Moj syZ tego wynika, że dawka Simeticonu podawana w polskich odpowiednikach jest kilkukrotnie mniejsza niż przy Sap Simplex. Idąc tym tropem i w porozumieniu z żoną ( farmaceutką ) wiedząc, że substancja czynna w 3 w/w lekach jest całkowicie wydalana z organizmu, postanowiłem lek Bobotic o podobnym stężeniu substancji czynnej takiej jak w Sap Simplex podawać też w takiej dawce. czyli podaję do chwili obecnej lek Bobotic też po 15 kropelek przed każdym karmieniem.... Efekt taki sam jak przy Sap Simplex, mam z głowy kolki, a przynajmniej mają bardzo łagodny przebieg:)))))). Myślę, że Espumisan też by działał, ale żeby Simeticonu było tyle w dawce co w Sap Simplex, czy Boboticu trzeba by było podawać go w ilości około 25 kropli przed każdym posiłkiem. Wybrałem Bobotic, który mogę kupić w każdej aptece i kosztuje zaledwie 13 zł. Może skorzystacie z tego co napisałem, bo jak w przypadku mojego synka jesteśmy bardzo zadowoleni i przy okazji możemy znacznie zaoszczędzić na lekach dla małego. Oczywiście jeżeli Sap Simplex byłby lepszy od Boboticu, to bym się nawet nie zastanawiał i dalej go sprowadzał z Niemiec, ale nie ma takiej konieczności bo Bobotic ma podobne działanie, oczywiście jeżeli podaje się go w zbliżonej dawce do Sap Simplex. Pozdrawiam

ZALETY:

naprawdę działa

WADY:

dostępność i koszt

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty w kategorii: Preparaty na kolkę

Producenci polecają

Top produkty

Ulubione rodziców w kategorii: Preparaty na kolkę

Bangla - Zdjęcie nr 1 produktu Krople na kolkę Bobotic marki Medana

Krople na kolkę Bobotic (Medana)

Preparaty na ko...

(1)
0.93457943925234% kupi ponownie