Maść Cholesterolowa, Cholesteroli Unguentum (Pharma-Cosmetic)

5/5 na 5 recenzji
5,0
60% kupi ponownie

Opis: Maść cholesterolowa jest preparatem galenowym, wg przepisu ujętego w Farmakopei Polskiej V supl. oraz Farmakopei Polskiej VI o składzie:
 
 Cholestrolum 3,0
 Paraffinum solidum 15,0
 Paraffinum liquidum 64,0
 Vaselinum album 18,0
 
Dawniej (FP III) skład maści cholestrolowej był nieco inny – zawierała lanolinę bezwodną oraz cerezynę zamiast parafiny stałej.
 
Maść cholestrolowa zastosowana na skórę w postaci nieprzetworzonej lub jako składowa preparatów leczniczych wykazuje działanie natłuszczające, ochronne, tworzy film okluzyjny. Jest bardzo dobrą maścią obojętną, wskazaną zwłaszcza w przypadkach nietolerancji innych maści, po długotrwałym leczeniu maściami sterydowymi, w przypadkach mechanicznych, termicznych i chemicznych uszkodzeń skóry, w zaniku i zniszczeniu skóry, dermatitis atopica (AZS). Maść cholesterolowa nie powoduje uczuleń.
 
Maść cholesterolowa jest stosowana per se oraz jako constituens dla maści bezwodnych oraz (dzięki zdolności emulgowania znacznych ilości wody i wodnych roztworów substancji leczniczych) maści uwodnionych oraz kremów.
 
Unguentum Cholesteroli jest surowcem farmaceutycznym przeznaczonym do wytwarzania preparatów farmaceutycznych w zakresie receptury aptecznej.
Stosowany jako podstawa maści lub składowa podstawy maści (unguenta), kremów (cremores) oraz past (pasta) oraz w postaci nieprzetworzonej.

  • Cena:
  • 1.00 szt 0.00 zł
2012-06-30

Opinie (5)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

Pete
2012-06-30

na bardzo mocne podrażnienia się sprawdzila

Maści używałam wtedy gdy syne zaczął mieć bardzo duże problemy ze skórą, podobno AZS to nie był, ale było to na tyle uciążliwe dla niego i dla nas, że przeszukałam cały internet czym mogłabym go smarować.
Kremy typu Emolium, Oillan, albo pomagały na krótko albo wcale nie pomagały. Inne jeszcze bardziej podrażniały. W końcu trafiłam na jakiegoś posta, ze można zastosować taką maść.
Kupiłam, była tania i duża pojemność. Maść jest bardzo tłusta, jak wazelina, smarowałam nią skórę niezbyt grubą warstwą, tyle, zeby pokryć miejsca zmienione.
Po kilku dniach plamy i zaczerwienienia zaczęly ustępować, bardzioej to wyglądało jakby skóra wreszcie przestała być atakowana jakimiś zewnętrznymi czynnikami.
Po całkowitym ustąpieniu miejscowo stosowąłam krem barierowy Emolium.
Polecam tą maśc przy dużych kłopotach ze skóra. Co ciekawe, za jakiś czas trafiłąm na krem dziecięcy HIPP, który okazał sie dla mojego syna idealnym rozwiązaniem i masc poszla w odstawkę. Uzywam jej tylko przy mocnych podraznieniach.

ZALETY:

pomaga pozbyc sie podraznien skórnych

WADY:

okropnie tłusta jak wazelina

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty

Top recenzentki

Ulubione rodziców