Bangla – katalog produktów dla dzieci i dla rodziców

Zmieniamy się dla Ciebie! Katalog produktów Babyonline oraz Bangla zostały połączone! Nowy katalog od teraz jest integralną częścią serwisu MamoToJa.pl (dawniej Babyonline.pl). Dowiedz się więcej o zmianach!

Flegamina, tabletki (Pliva Kraków)

5/5 na 2 recenzji
5,0
50% kupi ponownie

Opis: Wskazania: choroby oskrzeli z gęstą, nadmiernie lepką wydzieliną, przewlekłe zapalenie oskrzeli, mukowiscydoza, niedodma w wyniku zamknięcia oskrzeli przez śluz, powikłania płucne po operacjach i w przebiegu anestezji, po zabiegach di

Skład:


1 tabl. zawiera 8 mg bromheksyny.


Działanie:
Syntetyczna pochodna alkaloidu wazocyny o silnym działaniu mukolitycznym i wykrztuśnym. Rozrzedza gęstą wydzielinę w oskrzelach przez depolimeryzację kwaśnych polisacharydów. Jednocześnie pobudza gruczoły śluzowe do produkcji mniej lepkiego śluzu. Ułatwia transport rzęskowy wydzieliny w oskrzelach. Podana doustnie - dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. T0,5 wynosi 12 h. Wydalana przez nerki, głównie w postaci metabolitów. Przechodzi przez barierę krew-łożysko i do mleka matki.
Wskazania:
Choroby oskrzeli z gęstą, nadmiernie lepką wydzieliną, przewlekłe zapalenie oskrzeli, mukowiscydoza, niedodma w wyniku zamknięcia oskrzeli przez śluz, powikłania płucne po operacjach i w przebiegu anestezji, po zabiegach diagnostycznych na drzewie oskrzelowym.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na lek. Ostrożnie w chorobach z nadreaktywnością oskrzeli, chorobie wrzodowej. Nie należy stosować leku w 1 trymestrze ciąży.
Działania niepożądane:
Rzadko przemijające zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, możliwy przejściowy wzrost poziomu aminotransferaz.
Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 10 r.ż.- 3 razy dziennie 1 tabl. Dzieci od 5 -10 roku - pół tabletki 3 razy na dobę Dzieci od 3-5 r.ż. - pół tabletki 2 razy na dobę.
Opakowania: 20, 40, 60 tabletek.

Cena ok 8 zł za 20 tabletek.

  • Cena:
  • 20.00 szt 6.00 zł
2010-10-08

Opinie (2)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

gość
2012-10-25

OK!!

jeden z najstarszych lekow, bardzo mocna siła działania

ZALETY:

cena i szybkość działania

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty w kategorii: Preparaty na kaszel i ból gardła

Producenci polecają

Top produkty