Ascodan, tabletki (Polpharma)

0 kupi ponownie
0 dodanych recenzji
Zobacz wszystkie opinie (0)

O produkcie

Substancje czynne: Acidum acetylsalicylicum (kwas acetylosalicylowy) 400 mg, Codeini phosphas (kodeina) 8 mg, Substancje pomocnicze: kwas aminooctowy, skrobia ryżowa. Działanie ASCODAN jest lekiem zawierającym kwas acetylosalicylowy i kodeinę. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Kodeina poza działaniem przeciwbólowym, działa przeciwkaszlowo oraz hamuje perystaltykę przewodu pokarmowego. Wskazania Bóle o słabym lub średnim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle mięśniowe i stawowe, nerwobóle i inne. Gorączka w przebiegu przeziębienia, zakażeń wirusowych i innych chorób. Dawkowanie: Lek należy przyjmować w czasie lub po posiłku. Zwykle zaleca się następujące dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Doustnie 1 - 2 tabletki 2 - 3 razy na dobę. Tabletki przyjmować z dużą ilością płynu (szklanka wody lub mleka). Nie przyjmować więcej niż 6 tabletek w ciągu doby. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy i kodeinę Nadwrażliwość na niesteroidowe leki przeciwzapalne przebiegająca z takimi objawami jak: pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, ciężki nieżyt nosa, wstrząs; Czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy oraz krwawienia z przewodu pokarmowego; Zaburzenia krzepliwości krwi (np. hemofilia); Astma oskrzelowa z polipami nosa (wywołane lub nasilone przez kwas acetylosalicylowy) Stosowanie u dzieci poniżej 12 roku życia w przebiegu ospy wietrznej i grypy, z uwagi na możliwość uszkodzenia wątroby i mózgu.

Opinie

Jarosz 2