Fluticasoni propionas, Flutikazon /Flixonase, Fanipos, Flutixon/ (różni producenci)

4/5 na 27 recenzji
4,0
59% kupi ponownie

Opis: Wodna zawiesina glikokortykosteroidu o silnym działaniu przeciwzapalnym do stosowania miejscowego na błonę śluzową nosa. Zmniejsza miejscowy odczyn zapalny i uczestniczy w hamowaniu reakcji immunologicznej. Znosi objawy nieżytu nosa: blokadę nosa, wyciek z nosa, świąd, kichanie, objawy oczne. Pełne działanie lecznicze występuje po 3-4 dniach regularnego stosowania. Podawany miejscowo nie wykazuje działania ogólnoustrojowego; biodostępność z błony śluzowej nosa wynosi poniżej 0,5%. Przy stosowaniu dawek zalecanych nie wykazano działania hamującego na oś hormonalną podwzgórze-przysadka-nadnercza oraz wpływu na przemiany metaboliczne organizmu.
Wskazania:
Zapobieganie i leczenie alergicznego, sezonowego zapalenia błony śluzowej nosa (w tym kataru siennego) oraz całorocznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności:
Zakażenie górnych dróg oddechowych należy odpowiednio leczyć, jednak nie stanowi to przeciwwskazania do stosowania preparatu. W przypadku planowanej zmiany leczenia glikokortykosteroidami o działaniu ogólnym na miejscowe leczenie preparatem, konieczna jest szczególna ostrożność w razie podejrzenia niewydolności kory nadnerczy. W przypadku sezonowego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, po ekspozycji na bardzo duże stężenie alergenu może być konieczne zastosowanie dodatkowo innych leków.

Stosowanie w ciąży i okresie karmienia piersią:
Bezpieczeństwo stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią nie zostało ustalone. Dopuszcza się stosowanie preparatu wyłącznie w przypadku, gdy spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka.

Działania niepożądane:
Bardzo często: skórne reakcje nadwrażliwości, obrzęk nacyznioruchowy (głównie twarzy i części ustnej gardła), skurcz oskrzeli, reakcje anafilaktyczne, krwawienie z nosa. Często: ból główy, wrażenie nieprzyjemniego smaku lub zapachu, suchość i podrażnienie błony śluzowej nosa i gardła. Bardzo rzadko: jaskra, wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, zaćma, perforacja przegrody nosa.

Interakcje:
Ze względu na drogę podania stężenie leku w surowicy krwi jest bardzo małe i istotne klinicznie interakcje są mało prawdopodobne. Nie stosować łącznie z rytonawirem (ryzyko wystąpienia zespołu Cushinga i zahamowania czynności kory nadnerczy), chyba że potencjalna korzyść z leczenia przewyższa ryzyko wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych kortykosteroidów. W przypadku łącznego stosowania z ketokonazolem i itrakonazolem istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych propionianu flutikazonu.

Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: po 2 dawki aerozolu do każdego nozdrza raz na dobę, najlepiej rano. W niektórych sytuacjach wskazane jest podanie 2 razy na dobę po 2 dawki do każdego nozdrza. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 dawki do każdego nozdrza.
Dzieci powyżej 4 r.ż. i do ukończenia 12 r.ż.: po 1 dawce do każdego nozdrza raz na dobę, najlepiej rano. W niektórych sytuacjach wskazane jest podanie 2 razy na dobę po 1 dawce do każdego nozdrza. Maksymalna dawka dobowa wynosi 1 dawkę do każdego nożdrza 2 razy na dobę.

  • Cena:
  • 10.00 ml 32.00 zł
2009-11-09

Opinie (27)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

Pete
2009-11-09

Nie wiem co sądzić, dla mnie nie był on skuteczny

Nie pomógł mi ani synkowi. Nie wiem co o nim sądzić, myślę, że dam mu jeszcze jedną szanse i będę mega odpowiedzialnie go stosować jak pan lekarz przykazał. Nie zapomnę żadnej dawki, żadnej nie pominę;) Jednak do tej pory gdy stosowałam inne leki to dawały radę mimo, może mojej zbyt małej odpowiedzialności w braniu ich a ten jednak nie dał rady. Nie zmniejszył mojego dyskomfortu związanego z zapchanym nosem i niemożnością oddychania. Wypisywano mi go kilka razy jednak ostatnim razem powiedziałam, że go nie chcę i dostałam co innego.

ZALETY:

fajne opakowanie, dość wygodne

WADY:

nieskuteczny

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty

Top recenzentki

Ulubione rodziców