• Dodano 48,768 produktów
  • Napisano 183,868 opinii
  • 159,792 recenzentów

Bangla – katalog produktów dla dzieci i dla rodziców

Zmieniamy się dla Ciebie! Katalog produktów Babyonline oraz Bangla zostały połączone! Nowy katalog od teraz jest integralną częścią serwisu MamoToJa.pl (dawniej Babyonline.pl). Dowiedz się więcej o zmianach!

ACC Max / Hot Max, granulat lub tabletki do rozpuszczania (Sandoz)

0/5 na 1 recenzji
0,0
0% kupi ponownie

Opis:

Granulat do sporządzania roztworu doustnego ACC Max zawiera substancję czynną acetylocysteinę - lek, który przede wszystkim zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej, pobudza jej wydzielanie i ułatwia odkrztuszanie
Wskazania
Lek stosuje się w celu rozrzedzenia wydzieliny dróg oddechowych i ułatwienia odkrztuszania u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem.
Dawkowanie:
Zawartość saszetki rozpuścić w chłodnym płynie i wypić zaraz po rozpuszczeniu. Lek przyjmować po posiłku. Podczas leczenia należy wypijać odpowiednio dużą ilość płynów (co najmniej 1.5 litra dziennie).Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę. Dzieci w wieku 6 - 14 lat: 1 saszetka 2 razy na dobę.
Przeciwwskazania:
Nie stosować przed snem ze względu na utrudnione odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny podczas snu. Nie należy stosować leku ACC Max u osób uczulonych na acetylocysteinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, z czynną chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, z ostrym stanem astmatycznym, ze zmniejszoną zdolnością do odkrztuszania wydzieliny, z nietolerancją fruktozy.
Działania niepożądane:

niezbyt często: zapalenia błony śluzowej jamy ustnej, ból głowy, szumy uszne,
rzadko: zgaga, nudności, wymioty, biegunka, reakcje alergiczne ze świądem, pokrzywka, wysypka ze skurczem oskrzeli, przyśpieszonym biciem serca oraz obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi,
bardzo rzadko: niedokrwistość, krwotok, krwiak osierdzia.

Uwagi:
Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Ciąża i karmienie piersią:

przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.


Bez zalecenia lekarza nie należy stosować leku ACC Max dłużej niż 4 do 5 dni.

Cena:

  • 20.00 szt 16.00 zł
2010-10-09

Opinie (1)

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty w kategorii: Preparaty na kaszel i ból gardła

Producenci polecają

Top produkty