AERIUS syrop 0,5 mg/ml (Schering Plough)

3.5/5 na 35 recenzji
3,5
54% kupi ponownie

Opis: Preparat Aerius jest lekiem, który zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest on dostępny w postaci tabletek 5 mg, liofilizatu doustnego 5 mg (tabletki rozpuszczalne), tabletek 2,5 mg i 5 mg rozpuszczających się w jamie ustnej, a także w postaci syropu i roztworu doustnego po 0,5 mg/ml.
W jakim celu stosuje się preparat Aerius? Preparat Aerius stosuje się do łagodzenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (zapalenia przewodów nosowych spowodowanego alergią, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza), bądź przewlekłej (długotrwałej) idiopatycznej pokrzywki (choroby skóry wywołanej przez alergię, której objawy obejmują świąd i zmiany skórne w postaci pokrzywki).
Lek jest dostępny wyłącznie na receptę.
Jak stosować preparat Aerius? Zalecana dawka dla osób dorosłych i młodzieży (w wieku od 12 roku życia) wynosi 5 mg raz na dobę. Dawka u dzieci jest uzależniona od ich wieku. U dzieci w wieku od 1. do 5. roku życia dawka wynosi 1,25 mg raz na dobę w postaci 2,5 ml syropu lub roztworu doustnego. U dzieci w wieku od 6 do 11 roku życia dawka wynosi 2,5 mg raz na dobę w postaci 5 ml syropu lub roztworu doustnego, bądź w postaci jednej tabletki 2,5 mg rozpuszczalnej w jamie ustnej. Osoby dorosłe i młodzież mogą stosować dowolną postać farmaceutyczną.
Preparat Aerius można przyjmować podczas posiłków lub niezależnie od posiłków.
Jak działa preparat Aerius? Substancja czynna w preparacie Aerius, desloratydyna, jest lekiem przeciwhistaminowym. Desloratadyna działa, blokując receptory, do których zazwyczaj przyłącza się histamina ? substancja wywołująca w organizmie objawy alergii. Po zablokowaniu tych receptorów histamina nie może wywierać swojego działania, co prowadzi do zmniejszenia nasilenia objawów alergii.
Jak badano preparat Aerius? Preparat Aerius oceniano łącznie w 8 badaniach z udziałem około 4 800 dorosłych i młodocianych pacjentów z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (włączając cztery badania sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz dwa badania z udziałem pacjentów, u których występowała astma). Skuteczność preparatu Aerius oceniano na podstawie zmian nasilenia objawów (wydzielina z nosa, świąd, kichanie, zablokowanie przewodów nosowych) przed leczeniem oraz po 2 lub 4 tygodniach leczenia. Preparat Aerius badano także u 416 pacjentów z przewlekłą idiopatyczną pokrzywką. Skuteczność oceniano na podstawie zmiany nasilenia objawów (świąd, liczba i rozległość zmian o charakterze pokrzywki, wpływ na sen i funkcjonowanie w ciągu dnia) przed leczeniem oraz po 6-tygodniowym leczeniu. We wszystkich badaniach skuteczność preparatu Aerius porównywano ze skutecznością placebo (leczenie obojętne).
Jakie korzyści ze stosowania preparatu Aerius zaobserwowano w badaniach? W alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, oceniając wyniki wszystkich badań łącznie, 2-tygodniowe leczenie preparatem Aerius w dawce 5 mg spowodowało zmniejszenie nasilenia objawów średnio o -24,5 do -31% w porównaniu ze zmniejszeniem o -12 do -26% u pacjentów otrzymujących placebo. W obu badaniach idiopatycznej pokrzywki spadek w skali nasilenia objawów po 6-tygodniowym leczeniu preparatem Aerius wynosił -58% i -67% w porównaniu z -40 i -33% u pacjentów otrzymujących placebo.
Jakie ryzyko wiąże się ze stosowaniem preparatu Aerius? U osób dorosłych i młodzieży najczęściej obserwowanymi działaniami niepożądanymi są: uczucie zmęczenia (1,2%), suchość w jamie ustnej (0,8%) i bóle głowy (0,6%).
Podobne działania niepożądane obserwuje się u dzieci. U dzieci w wieku poniżej 2 roku życia najczęstszymi działaniami niepożądanymi są: biegunka (3,7%), gorączka (2,3%) i bezsenność (2,3%).
Pełny wykaz działań niepożądanych zgłaszanych po podaniu preparatu Aerius znajduje się w ulotce dla pacjenta.
Preparatu Aerius nie należy podawać osobom, u których może występować nadwrażliwość (uczulenie) na desloratadynę, loratadynę lub którykolwiek składnik preparatu.

  • Cena:
  • 60.00 ml 22.00 zł
mama_emilkimama_emilki
2009-11-08

Opinie (35)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

bulorz
bulorz
2010-09-17

lipa

Równie dobrze mógłbym podawać dziecku wodę. I to olbrzymie pudełko, a w nim taka malutka buteleczka. Już przy otwarciu opakowania daje się czuć wyraźny zapach... przekrętu.

ZALETY:

brak

WADY:

brak

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty

Top recenzentki

Ulubione rodziców