Acne-Derm krem 20% (Unia)

3.5/5 na 11 recenzji
3,5
27% kupi ponownie

Opis: Wskazaniem do stosowania kremu Acne Derm jest trądzik pospolity (Acne vulgaris) oraz przebarwienia skóry (melanoderma).
Skład: 1 g kremu zawiera 200 mg kwasu azelainowego.
Opis działania: Kwas azelainowy będący substancją czynną preparatu wykazuje działanie przeciwtrądzikowe oraz wybielające skórę w przypadku hiperpigmentacji.
Mechanizm działania przeciwtrądzikowego nie jest dokładnie poznany, ale najprawdopodobniej kwas azelainowy wykazuje efekt przeciwbakteryjny poprzez hamowanie syntezy białek komórkowych bakterii tlenowych i beztlenowych szczególnie Propionibacterium acnes i Staphylococcus epidermidis. Ponadto kwas azelainowy zmniejsza ilość mikrozaskórników poprzez normalizację procesu powstawania keratyny oraz przez obniżenie: grubości warstwy rogowej skóry, ilości i wielkości granulek keratohialiny.
Działanie wybielające preparatu polega na hamowaniu aktywności tyrozynazy i enzymów mitochondrialnych. Kwas azelainowy może przerwać nadczynność normalnych melanocytów. Ponadto ma on zdolność wychwytywania wolnych rodników, które mogą być przyczyną nadczynności melanocytów.
Wskazania do stosowania: Wskazaniem do stosowania kremu jest trądzik pospolity (Acne vulgaris) oraz przebarwienia skóry (melanoderma).
Przeciwwskazania: Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest nadwrażliwość na substancję aktywną tj. kwas azelainowy lub na składniki pomocnicze wchodzące w skład podłoża.
 
Dawkowanie: 2 razy dziennie - rano i wieczorem - nanosi się pasek kremu o długości ok. 4 cm na umytą i osuszoną skórę; krem należy lekko wetrzeć w skórę. W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry krem stosuje się raz dziennie lub przerywa leczenie do czasu ustąpienia działań niepożądanych.

  • Cena:
  • 20.00 g 30.00 zł
2010-06-01

Opinie (11)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

2010-06-06

Okropne skutki uboczne

Od wielu lat mam problemy z trądzikiem,szczególnie okolic pleców i twarzy.Przez wiele lat używałam już różnorakich maści i kremów,faktycznie skutecznie były tylko tabletki antykoncepcyjne,ale z różnych powodów nie mogłam ich używać cały czas.Jakieś 3 lata temu znowu leczyłam się u dermatologa na trądzik,głównie pleców i czoła.No,wiadomo krostki były też na brodzie,nosie i w okolicy nosa,ale było ich mniej niż na plecach i czole.Lekarka postanowiła poeksperymentować i na twarz wymyśliła mi następującą terapię: na dzień Clindacne a na noc Acne-Derm.Strasznie się wycierpiałam z powodu Acne-Dermu.Po nałożeniu na twarz cała twarz strasznie szczypała,czuło się takie okropne pieczenie,które trwało dobre pół godziny.Rano gdy wstałam po posmarowaniu Acne-Dermem moja twarz (a najbardziej policzki) były całe czerwone,jakby z jakimś okropnym stanem zapalnym.Nie wiem czy miałam po prostu alergię na tę maść czy tak strasznie mocno działa,w każdym razie w pracy pytali co mi się stało.Wyglądałam jak piwonia.Trwało to tydzień,oczywiście na złagodzenie skutków brałam Claritine,ale preparat trzeba było brać miesiąc co najmniej.Nie wytrzymałam.Skóra mi schodziła płatami z policzków.Poszłam do dermatolog jeszcze raz.Osądziła,że policzki pięknie się wygładziły,że podrażnienie minie.Kazała odłożyć maść i kupić sobie dobry krem łagodzący Biodermy np.Acne-Dermu nikomu nie polecam.Jest bardzo żrący,twarz jest biała po nałożeniu,wysusza skórę,dość ciężko się wciera w skórę.Nakrętka pękła mi po kilku użyciach.Nie polecam.Zbyt dużo się wycierpiałam przez tę maść.

ZALETY:

Zalety: -dość skuteczny

WADY:

Wady: -straszne efekty uboczne, -twarz jest lekko biała po posmarowaniu.

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty w kategorii: Preparaty na problemy skórne

Producenci polecają

Top produkty