• Dodano 49,026 produktów
  • Napisano 187,148 opinii
  • 161,990 recenzentów

Bangla – katalog produktów dla dzieci i dla rodziców

Zmieniamy się dla Ciebie! Katalog produktów Babyonline oraz Bangla zostały połączone! Nowy katalog od teraz jest integralną częścią serwisu MamoToJa.pl (dawniej Babyonline.pl). Dowiedz się więcej o zmianach!

Thiocodin, tabletki (Unia)

3.5/5 na 17 recenzji
3,5
0% kupi ponownie

Opis:

Jedna tabletka zawiera: Substancje czynne: kodeiny fosforan półwodny, sulfogwajakol 300 mg. Substancje pomocnicze: talk, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian. Działanie Thiocodin jest lekiem złożonym. Zawiera jako substancje czynne: kodeiny fosforan półwodny jest lekiem przeciwkaszlowym, hamuje odruch kaszlowy zmniejszając napady kaszlu. Działanie przeciwkaszlowe utrzymuje się do 4-8 godzin sulfogwajakol jest lekiem wykrztuśnym, zwiększa wydzielanie gruczołów oskrzelowych poprzez drażnienie błony śluzowej żołądka (działanie pośrednie) i oskrzeli (działanie bezpośrednie). Sulfogwajakol ułatwia przemieszczanie upłynnionej wydzieliny w drogach oddechowych i jej odkrztuszanie. Wskazania Leczenie suchego, uporczywego kaszlu. Dawkowanie: Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Jedna tabletka 3 razy na dobę, nie częściej niż co 4 do 6 godzin. Leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez zalecenia lekarza. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Cena:

  • 10.00 szt 6.00 zł
2010-10-12

Opinie (17)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

kornelia
2013-12-14

Odradzam samemu sie leczyć tym lekiem.

Teraz kiedy lekarze tak niechętnie leczą pacjentów, narzekając na brak pieniędzy z NFZ postanowiłam kupić lek bez recepty, ponieważ utrzymywał mi sie kaszel po przebytym przeziębieniu.Miałam uporczywy, suchy kaszel, lek ten zażywałam 6 1/2 dni.Na początku wydawało mi się że jest lepiej. po 4 dniach kaszel wzmógł sie , dalej był suchy, po 6 dniach kaszel przeszedł w napady duszenia z przerwami10 min.Odstawiłam lek i po 1 1/2 dniu przerwy wydawało mi sie ze kaszel staje się trochę mokry więcw ziełam 10 ml syropu tymankowego - bez efektu a kaszel nadal był sychy i miałam większe stany duszenia:czułam jak mi gra i jeździ w płucach góra/dól , szarpie i podnosi się do góry - nie wiedziałam co..Kiedy zaczęłam się dusić nie na żarty wezwałam pogotowie. Gdyby nie przyjechali po 10 min. to bym sie udusiła. Wtedy przy kekarzu nastąpiła 8 min przerwa i nagle zaczęłam się ponownie dusić, lekarze zgięli mnie do przodu, uderzono w plecy i wyskoczyl mi z tchawicy bardzo duży korek śluzu wielkości małej kupki niemowlaka.Lek ten ma to do siebie że hamuje kaszel a produkuje równocześnie śluz, którego nie wydala, a który sie magazynuje w oskrzelach.Lek ten może być podawany pod okiem lekarza i tylko wyjątkowych jednostkach chorobowych. Na pewno nie przy przeziębieniu itp. Gdyby pogotowie przyjechalo 10 min później byłoby po mnie. Lekarz powiedział, że tego leku nie można stosować bo hamując kaszel równocześnie hamuje wydzielanie śluzu. Na uporczywy kaszel najlepsze są syropy przeciw alergiczne.Powiem tak przeżyłam koszmar gdy sie dusiłam. nikomu tego nie życzę nawt wrogowi. Lekarz na rozpoznaniu napisał stan zejściowy i kazał nic nie zażywać a pozostały sluz-flegma ma sama zejść.

ZALETY:

Brak .Na opocząrku wydaje sie że lek pomaga, ale to zludzenie, To lekrza musi ocenić rodzaj kaszlu a nie zawsze zrobi właściwie. Może jedynie pomagać na kaszel u palaczy ale to też wątpliwe.

WADY:

same wady - to lek niebezpieczny i bardzo groźny dla zdrowia.

Filtruj:
Sortuj: