Klaas Verplancke, Mus jabłkowy (Wydawnictwo Dwie Siostry)

0/5 na 0 recenzji
0,0
0% kupi ponownie

Opis: "Mus jabłkowy" autorstwa Klaasa Verplancke’a to wzruszająca książka obrazkowa o małym chłopcu, jego tacie i o tym, że nawet najlepszy rodzic czasem wpada w złość. Dla dzieci od 5. roku życia.
Tata ma gładkie policzki, twarde mięśnie, a w kąpieli śpiewa jak mama. Jego ręce są ciepłe, a palce smakują musem jabłkowym. Ale czasem ręce taty robią się zimne i zaczynają ciskać błyskawice. Tata milknie, a w powietrzu zawisa burza. Na szczęście trwa to tylko chwilę, a potem... palce taty znów smakują musem jabłkowym.
Klaas Verplancke to flamandzki ilustrator i autor książek dla dzieci i dorosłych. W swojej różnorodnej twórczości korzysta z wielu stylów i technik. Jej znakiem rozpoznawczym jest poczucie humoru, poetycka, surrealistyczna wyobraźnia oraz upodobanie do ilustrowania abstrakcyjnych pojęć i uniwersalnych emocji. Zdobył wiele krajowych i międzynarodowych nagród, których ukoronowaniem jest nagroda BolognaRagazzi (2001), nominacja do Nagrody im. Hansa Christiana Andersena w kategorii ilustracji (2006) oraz dziewięć nominacji z rzędu do Nagrody im. Astrid Lindgren za całokształt twórczości. W 2016 roku znalazł się w gronie pięćdziesięciu światowej sławy ilustratorów, których prace zaprezentowano na jubileuszowej wystawie "Artists and Masterpieces of Illustration", zorganizowanej z okazji 50-lecia Targów Książki Dziecięcej w Bolonii. Jako ilustrator prasowy współpracuje m.in. z "New York Timesem".
"Mus jabłkowy" to najgłośniejsza z jego książek. Dotychczas przetłumaczono ją na 14 języków.

Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas
Seria: "Polecone z Zagranicy"
ISBN: 978-83-64347-45-0
Format: 190 x 235 mm
Oprawa: twarda
Objętość: 32 strony
Data wydania: 18 maja 2016 r.

Gdzie można kupić: księgarnia internetowa wydawnictwodwiesiostry.pl

  • Cena:
  • 1.00 ml 29.90 zł
2016-05-10

Opinie (0)

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty

Top recenzentki

Ulubione rodziców