Ewa Nowak, Droga do Nobla. Historia Marii Skłodowskiej-Curie (Wydawnictwo Egmont)

0/5 na 0 recenzji
0,0
0% kupi ponownie

Opis: Książka "Droga do Nobla. Historia Marii Skłodowskiej-Curie" Ewy Nowak  to kolejny tom serii "Czytam sobie". Książka opowiada o losach, marzeniach i odkryciach słynnej noblistki . Ilustracje do tego tomu przygotowała Nika Jaworowska-Duchlińska. 
Maria Skłodowska-Curie niezmiennie fascynuje, przede wszystkim tym, jaką siłą ducha musiała się wykazać, aby w czasach, kiedy nie przyjmowano kobiet na studia, skończyć je na najlepszej francuskiej uczelni, Sorbonie. I to z pierwszym wynikiem! Piotr Curie, gdy poznał Marię, pomyślał: "Nie wierzyłem, że na świecie są genialne kobiety. A właśnie teraz taką spotkałem". Bo była genialna. Odkryła radioaktywność i nowe pierwiastki: polon i rad. Dostała za to dwa Noble. Jako pierwsza kobieta na świecie otrzymała profesorską katedrę fizyki na Sorbonie. O tym wszystkim pisze Ewa Nowak: o marzeniach, pasji, chęci poznawania, ale też o miłości i poświęceniu. To historia kobiety, z której powinniśmy być dumni. Trudno oderwać się od kart tej książki.
Książkę skonsultowała i oceniała merytorycznie mgr Małgorzata Rosen, archeolog, kustosz Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie.
Książka polecana dzieciom  w wieku 5-7 lat.

Tytuł: Droga do Nobla. O Marii Skłodowskiej-Curie
Autor: Ewa Nowak
Ilustrator: Nika Jaworowska-Duchlińska
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony
Format: 145 x 185
ISBN: 978-83-281-2568-1
Data wydania: 16.08.2017

Gdzie można kupić: księgarnia internetowa Egmont

  • Cena:
  • 1.00 ml 14.99 zł
2017-09-01

Opinie (0)

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty

Top recenzentki

Ulubione rodziców