Marcin Sendecki, Wakacje w Waszyngtonie. Historia Abrahama Lincolna (Wydawnictwo Egmont)

0/5 na 0 recenzji
0,0
0% kupi ponownie

Opis: "Wakacje w Waszyngtonie. Historia Abrahama Lincolna" autorstwa Marcina Sendeckiego z ilustracjami Zosi Dzierżawskiej to książka wydana w ramach serii "Czytam sobie". Dla dzieci w wieku 5-7 lat.
Książka została napisana z okazji 155. rocznicy ogłoszenia proklamacji zniesienia niewolnictwa.
Historia Abrahama Lincolna, konflikt między Południem a Północą, zniesienie niewolnictwa? To poważna historia, ale napisana tak, że trudno się od niej oderwać. Bartek ma siedem lat i jedzie z mamą do Waszyngtonu. Tam zwiedza Kapitol, Biały Dom i Mauzoleum Lincolna. To tutaj zapoznaje się z ciekawą, ale i trudną historią Stanów Zjednoczonych Ameryki. Poznaje losy prezydenta, który mimo przeciwności robił wszystko, by zakazać niewolnictwa w Ameryce. Dzięki tej historii nasz bohater zaczyna rozumieć, co to znaczy wolność i dlaczego jest tak ważna dla ludzi.
Książkę konsultowała i merytorycznie oceniała dr hab. Agnieszka Graff, pracownik Ośrodka Studiów Amerykańskich, gdzie prowadzi zajęcia m.in. o historii Afroamerykanów i ruchu kobiecym w USA.

Seria "Czytam sobie" to wielokrotnie nagradzany i cieszący się zaufaniem trzypoziomowy program wydawniczy Edukacyjnego Egmontu. Jego celem jest wspieranie nauki czytania dzieci. W 2017 roku obchodzi swoje pięciolecie.

Tytuł: Wakacje w Waszyngtonie. Historia Abrahama Lincolna 
Autor: Marcin Sendecki
Ilustrator: Zosia Dzierżawska-Bojanowska
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony
Format: 145x185
ISBN: 978-83-281-2573-5
Data wydania: 16.08.2017

Gdzie można kupić: księgarnia internetowa Egmont 

  • Cena:
  • 1.00 ml 14.99 zł
2017-09-01

Opinie (0)

Filtruj:
Sortuj: