Bangla – katalog produktów dla dzieci i dla rodziców

Zmieniamy się dla Ciebie! Katalog produktów Babyonline oraz Bangla zostały połączone! Nowy katalog od teraz jest integralną częścią serwisu MamoToJa.pl (dawniej Babyonline.pl). Dowiedz się więcej o zmianach!

Ines Krawczyk MChR, Anioł nie człowiek. Przygody nie tylko językowe (Wydawnictwo Święty Wojciech)

0/5 na 0 recenzji
0,0
0% kupi ponownie

Opis: Przychylić komuś nieba, gruszki na wierzbie, koń by się uśmiał – to tylko niektóre tajemnicze zwroty, które stały się tematem opowiadań o niesfornej Magdzie i grupie jej przyjaciół – bohaterów książki "Anioł nie człowiek. Przygody nie tylko językowe" autorstwa Ines Krawczyk. 
Autorka pokazuje, do jakich nieporozumień lub humorystycznych sytuacji może prowadzić nieznajomość polskiej frazeologii. Dzięki lekturze 11 opowiadań czytelnicy dowiedzą się, że nie można utartych wyrażeń w danym języku rozumieć dosłownie. Zatem z koszykiem w ręce szukać gruszek na wierzbie albo czekać, aż koń się uśmiechnie. Natomiast słysząc określenie anioł nie człowiek, musimy wiedzieć, że nie chodzi o anioła, lecz o osobę dobrą, szlachetną, uczynną. 
Barwnie zilustrowany przez znaną i lubianą ilustratorkę książek dla dzieci – Elżbietę Kidacką – poradnik odkrywa przed małymi czytelnikami arkana polskiej frazeologii. 
To pogodna, a zarazem pouczająca lektura dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat i ich rodziców, jednocześnie może stać się ciekawą formą pomocy dydaktycznej dla nauczycieli polonistów.

Tytuł: Anioł nie człowiek. Przygody nie tylko językowe
Autor: Ines Krawczyk MChR
Ilustracje: Elżbieta Kidacka
Liczba stron: 70
Wymiary: 20 x 20 cm
Oprawa: twarda

Gdzie można kupić: sklep internetowy Wydawnictwa Święty Wojciech

  • Cena:
  • 1.00 ml 22.00 zł
2016-10-13

Opinie (0)

Filtruj:
Sortuj:

Top produkty w kategorii: Książki dla uczniów (7-11 lat)

Producenci polecają

Top produkty