banksy, disnayland
fot. Dismaland_uk Instagram

Park rozrywki inny niż wszystkie. Wybralibyście się?

Lubicie parki rozrywki? Uśmiechnięte twarze dzieci, kolorowe budynki i balony... tego tu nie znajdziecie. Park rozrywki Banksy'ego to ponury świat z dziecięcych koszmarów.
banksy, disnayland
fot. Dismaland_uk Instagram
W Weston-super-Mare powstał osobliwy park rozrywki zaprojektowany przez znanego artystę Banksy'ego. Zmienił on świat bajek w budzącą niepewność i niepokój przestrzeń o nazwie Dismaland (od słowa "ponury"). W tym mrocznym świecie Kopciuszek już nie jedzie karetą, bo miała wypadek, zamek królewny Śnieżki przypomina zaniedbaną kamienicę, a na karuzeli czyha człowiek z nożem. Banksy do współpracy zaprosił 60 artystów z 17 różnych krajów. Każdy z nich starał się stworzyć karykaturalną wizję disneyowskiego świata.

Jeśli chcesz zobaczyć ten nietypowy park rozrywki, musisz się spieszyć. Będzie on otwarty tylko przez 5 tygodni. W ramach projektu organizowane będą koncerty i spotkania. Dzieci do lat pięciu są wpuszczane za darmo. Tylko, czy na pewno chcielibyśmy je tam zabrać? O Dismalandzie wiadomo niewiele, tak jak o jego pomysłodawcy.

Banksy to znany artysta - człowiek zagadka. Nikt nie wie, kim jest i jak wygląda. Jego prace pojawiają się niespodziewanie w różnych częściach świata i zazwyczaj są zaangażowane politycznie.

 Zobacz też: Parki rozrywki
  

"I loved the Tropicana as a kid, so getting to throw these doors open again is a real honour." - Banksy #banksy #dismaland

A photo posted by Banksy's Dismaland® Park (@dismaland_official) on 

Word has got out about this sculpture by Mike Ross - Big Rig Jig #banksy #dismaland

A photo posted by Banksy's Dismaland® Park (@dismaland_official) on

Redakcja poleca: Farma Iluzji – świat dziecięcej wyobraźni - VIDEO
Jest jedno takie miejsce, gdzie iluzja staje się rzeczywistością, a rzeczywistość przenosi do świata dziecięcej wyobraźni. Zobacz je!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy