GRY
 
 

Baranki Dzieciom - BAŚNIE I BAJKI POLSKIE

20.11.2011r.,godz.11.00 Kino Pod Baranami zaprasza dzieci na bajki.

logo, kino pod baranami
fot. Kino Pod Baranami
BAŚNIE I BAJKI POLSKIE - zestaw bajek I, 65’

LODOWA GÓRA

reż. Robert Turło, Polska 2003
Marysia jest bardzo złą i kapryśną królewną. Chce poślubić królewicza z pałacem w chmurach. Kiedy żaden z kandydatów jej nie odpowiada, postanawia wybrać łabędzia, tego, który ładniej zaśpiewa. Za karę Czarny Łabędź zabiera ją na lodową górę. Ma być tam tak długo, aż zrozumie, jak bardzo jest zła.

KOZUCHA KŁAMCZUCHA
reż. Andrzej Kukuła, Polska, 2008
Za górami, za lasami, żyła sobie Gospodyni z Psem Hałaskiem, Kotem Wąsatkiem i z bardzo rozpieszczoną Kozą. Pewnego dnia do drzwi chaty puka dziewczynka o imieniu Zazulka. Gospodyni postanawia przyjąć ją pod swój dach, a Zazulka ma za to paść Kozę…

DAR SKARBNIKA
reż. Robert Turło, Polska 2010
Codziennie od świtu Górnik Maślok z synami Francikiem i Ecikiem pracują w kopalni. Francik, który najbardziej ze wszystkiego lubi leniuchować, najczęściej udaje tylko, że pracuje. Pewnego razu, Sztygar mówi mu, że jak tak będzie na robotę "gwizdał", to przywoła Skarbnika - Mocarnego Ducha Kopalni i wtedy on go ukarze…

ZŁOTA JABŁOŃ
reż. Joanna Jasińska-Koronkiewicz, Polska 2008
W pewnej wiosce niedaleko dużego miasta mieszka wdowiec, drwal Jakub, ze swoją córką, Dorotką. Dorotka jest dziewczynką dobrą i pracowitą, toteż ojciec często nazywa ją swoim skarbem. Wieść o skarbie Jakuba, przekazywana z ust do ust, zmienia się w plotkę i dociera do uszu chciwej mieszczki Brunhildy…

W trosce o kształtowanie kreatywności naszych Milusińskich, po każdym seansie organizowane są warsztaty plastyczne, których tematyka powiązana jest z treścią obejrzanych wcześniej bajek.
Co więcej, dzieci będą miały niepowtarzalną okazję poznania kina „od kuchni” – zachęcamy bowiem do zwiedzania kabiny operatorskiej i zapoznania się z tajemniczymi mechanizmami ruchomych obrazów.

Bilety: tylko 10 zł  

KINO POD BARANAMI – MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
Kino Pod Baranami czterokrotnie zostało uhonorowane tytułem Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!


Kino Pod Baranami
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
(12) 423 07 68

więcej »
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj